Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Príma áruházlánc, kezdő bér...

Príma áruházlánc, kezdő bér 290.000 nettó fizetés?

Figyelt kérdés
Az állásinterjún a HR-es azt mondta, hogy a kezdő alap havi bérem 290.000 nettó lenne. Egy ilyen kis cégnél ez szerintetek mennyire reális? Jobb lenne a prímában a fizetés mint az aldiban?

2023. máj. 17. 12:18
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
(eladó pozicíóban)
2023. máj. 17. 12:20
 2/14 anonim ***** válasza:
82%

Nem ink brutto?


Talan a hres ranezesre tudta hany gyereked van, hogy veszed igenybe az adokedvezmenyt stb hogy nettot mondott?


Mert bruttot szokas. Csak hogy nehogy kopoanj.

2023. máj. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Bruttó lesz szerintem is az, és olyan 1300 ft / óra, amiért járhatsz reggel hatra este hatig, persze csak nyolcórás bérre bejelentve, és nem a teljes bruttóddal!


Szakállas trükkök.

2023. máj. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%
Nettó 192 ha nincs gyereked...
2023. máj. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nekem nettót mondtak az interjún, de én is arra gondolok, hogy valószínűleg ez kamu.
2023. máj. 17. 13:38
 6/14 anonim ***** válasza:
72%
Én ettől is többet keresek nekem 460 a bruttóm az 306 netto
2023. máj. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is nettót mondtak még 2001-ben (tisztán emlékszem), a munkaszerződésbe meg az van odaírva hogy alapbér: és amit mondtak!


A trükk meg ott van, hogy a munkaszerződésbe amennyiben nincs kihangsúlyozva akkor a bruttó bér kerül bele a kötelező tartalmi elemek szerint, és ez így felel meg az alaki követelményeknek (ócska jogi farba).


Persze ez az egész számodra majd csak fizetéskor válik egyértelművé, de akkor már nyertek egy hónapnyi munkádat, plusz a beragadó tíz napot fizetésedig!


Aztán ha lelépősz akkor a pótlékaidat köszönik szépen, kapod a szerződés szerinti alapbért és csókoltatnak!

2023. máj. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Amikor jogilag reklamálnál na akkor mi fog történni?


Ott lesz egy aláírt munkaszerződés az "alapbérrel" ami jogilag a bruttót jelenti.


A fizetésed látható része (nem a borítékos amiben a pótlékok is lennének a túlórákkal) a munkaszerződésednek megfelelően lesz kifizetve és a bérpapíron is ugyanaz az összeg lesz feltüntetve.


Onnantól meg elmehetsz a p...ba reklamálni, mert a jelenléti ívből saját példányod sose lesz, a beosztásokat meg utólag is újra lehet írni...

2023. máj. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
86%
nem sok , de ez is valami.
2023. máj. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
67%
ksh szerint a tarsadalom also 10%ba kerulsz. itt mar csak azon mulik hogy meg tudsz e elni ebben a retegben.
2023. máj. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!