Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidő alatti felmondás...

Próbaidő alatti felmondás után hány nappal kötelesek kifizetni?

Figyelt kérdés
Ma mondtam fel és azt mondták, hogy fizetéskor fognak mint mindenki másnak. Szerződést majd megnézem de nem vagyok otthon, viszont én úgy tudom, hogy felmondás követő 5 napig kellene.
2023. máj. 17. 21:33
 1/5 anonim ***** válasza:
44%
Mennyi ideig dolgoztál ott? Ez elég lényeges
2023. máj. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
1 hetet.
2023. máj. 17. 21:43
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
5
2023. máj. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tehát ők "sumákolnak valami"? Mit tehetek ez ügyben?
2023. máj. 17. 22:33
 5/5 anonim ***** válasza:

Lényegtelen, hogy mennyi ideig dolgozott ott.


MT szerint legkésőbb a munkaviszony megszűnését követő 5. munkanapon ki kell fizetni a bért és biztosítani kell hozzá a leszámolási papírokat is.


Sok munkáltató ennek a paragrafusnak nem tesz eleget - nem vacakol külön a bérszámfejtéssel, hanem a cég összes dolgozójáét együtt készíti el - így hóközi kifizetésekkel nem bajlódnak. Mindezt teszi addig, amíg egyszercsak meg nem bírságolja a Foglalkoztatás-felügyelet ezért.

2023. máj. 18. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!