Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bizonyos emberek miért törődne...

Bizonyos emberek miért törődnek bele abba, hogy mosogató, takarító stb. lett belőlük?

Figyelt kérdés

Olvastam egy hirdetést, ahol egy középkorú nő keresett állást, és valami olyasmit írt, hogy 20 éves mosogatói tapasztalattal rendelkezik. Aztán elgondolkodtam azon, hogy mégis mit csinált ez a nő az elmúlt 20 évben, miért nem képezte magát?


Én is elkövetettem azt a hibát, hogy otthagytam a sulit, de aztán mikor oda kerültem Balatonra, és alja munkákat végeztem, sikerült megvilágosodnom, és folytattam az tanulást. Mások hogy nem világosodnak meg, hogy normális iskolai végzettség, normális szakma kellene?


2023. máj. 21. 14:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

"Aztán elgondolkodtam azon, hogy mégis mit csinált ez a nő az elmúlt 20 évben, miért nem képezte magát?"

Mert az elmúlt 20 évben elég volt neki az az élet, amit mosogatással tudott finanszírozni. Keresett annyit, amennyiből megélt, el tudta végezni ezt a munkát úgy, hogy nem terhelte túl magát - semmi oka nem volt rá, hogy képezze magát.

2023. máj. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%

Egyrészt nem mindenki lesz alkalmas arra, hogy továbbtanuljon, valszeg 80 as IQ val nem lesz valaki sem sebész sem programozó, de még vállalkozó sem.


Másrészt nem mindenkinek van rá igénye. Én diákmunkásként dolgoztam gyárban és gyűlöltem minden pillanatát, most pedig otthonról dolgozok az időm nagyrészében és szeretem azt amit csinálok, sőt valamikor várom a hétfőt.

Vannak emberek akiknek ezek a munkák nem okoznak gondot, nincs felelősség, bemész, nyomod a gombot vagy épp mosogatsz, takarítasz aztán hazamész és csinálod amit szeretnél.

Beszélgettem irodában az egyik takarítónőbel és ő kifejezetten szerette a munkáját.

2023. máj. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
És akkor hogyan magyarázzuk azt, amikor valaki ilyesmi munkát csinál, de nem elégedett a fizetéssel, meg panaszkodik, hogy milyen nehéz ez a munka, és mégsem változtat?
2023. máj. 21. 14:32
 4/13 anonim ***** válasza:
17%
Olvass utána a "tanult tehetetlenség" -nek. Abból megérted a miértjét.
2023. máj. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a válaszokat.
2023. máj. 21. 14:34
 6/13 anonim ***** válasza:
45%

Szerencsére vannak ilyen emberek. Így tudok ételt venni ha elutazom, ha kidobom a szemetet nem rohad meg a házam előtt mert elviszi a kukás, nem a földúton megyek haza mert le van aszfaltozva, és mikor építkeztem a segedmunkasnak köszönhetem szinte a legtöbbet mindig ott volt mellettem, kivéve amikor zarjegy nélküli cigit és hamis mosószert vitt a nav-hoz mert ott senki se árul ilyet. (Kb 4-5 éve szeptemberben a NAV Facebook oldalán is írta cikk) :):):)


Szóval én előre köszönök ezeknek az embereknek, legyen az postás , mosogató , utcasepro vagy bárki , ugyanis bár sokan lenezzuk őket, nagyon hasznosak a társadalomnak.


És van akinek ez elég.

2023. máj. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%

Egy közeli ismerősöm, nő, most már 55 éves. 40 éves koráig értékesítővé küzdötte fel magát, egyre magasabb és magasabb szintekre, irodai adminisztrátorból indulva.


Aztán egy hirtelen váltást követően takarítónő lett, ma is azt csinálja. Látástól mikulásig takarít, töredékpénzért...

2023. máj. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
42%
Sopron mellett lakok, itt sok kevésbé keresett területen dolgozo diplomás is mindegy inkább takarítani, epitőipari segédmunkára vagy gyári betanitott melóra. Kapnak havi 1500 eurót évi 14 x aztán vígan el vannak belőle.
2023. máj. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%

Mert a környezetük lehúzza őket ha próbálják többre vinni.

Engem kitagadtak rokonok mert egyetemre mentem és csak egyikük áll velem szóba.

Ő is csak veszekedni, hogy az irodai munka csak alibi és egész nap meresztem a seggem.

2023. máj. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
8: miért lettem lepontozva? Talán a lepontozoknál is többet keresnek avval a havi 600al évi 14x ?
2023. máj. 22. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!