Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit érdemes csinálni ilyenkor...

Mit érdemes csinálni ilyenkor a pénzzel?

Figyelt kérdés

Édesanyámmal élek, de albérletben vagyunk így mindennek a felét le kell tennem. Marad pénzem amit félretudok tenni, de nem sikerül párkapcsolatot kialakítani, így bármennyiszer is csábít vagy felvetődik az ötlet nem akarok dupla annyit fizetni azért hogy presztisből azt mondhassam különlakok.

Nem tudok hol ismerkedni, ha egész nap a munkahelyen vagyok nincs időm. Amikor nem dolgoztam a munka hiánya miatt depresszióztam és nem is tudtam volna sehova menni nulla forintból.

Nincs drága hobbim, prostira nem akarok költeni, felmondani sem szeretnék, mert munka nélkül még rosszabb.


Előtte el akartam érni az 500.000 Ft-os tartalékot ami úgymond azt jelenti, hogy "egyenesbe" hoztam magam. Nehéz megfogalmazni hogy mi az amin agyalok, de az a feletti részt nem akarom elszórni. Viszont amit megvennék ha bármennyi pénzem lenne az egy saját lakás, viszont az irreális az árak miatt. Tanulás is irreális, mert rossz tanuló voltam, nem tudok koncentrálni, tananyagra.

Az a jó ha a cél nem is túl könnyű, de nem is túl távoli.



2023. máj. 23. 22:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%

Pedig csak tanulással tudsz előrébb jutni. Gyűjts még


500.000 forint szinte már szarra se elég. Jobb, mint a semmi, ha valami gebasz van hozzá tudsz nyúlni, nagyjából ennyi.

2023. máj. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
6%
Vegyél részvényeket. Találomra. Minden hónapban másikat.
2023. máj. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem fél millió pont olyan összeg, amire bármikor szükséged lehet, nem érdemes befektetni.


Hogyha nem akarsz befektetésről tanulni, akkor csak az állampapír marad opciónak. Szerintem butaság, hogy nem tudsz koncentrálni, inkább csak nem akarsz. Nehéz életed lesz, ha nem vagy hajlandó tenni a fejlődésedért, mivel azt az időt egyszer kell rászánnod, utána máris több lehetőséged lesz.

2023. máj. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%

Ezt a logikát mindenre lehet alkalmazni.


Hülyesé barátnőt szerezni, mert csak a pénzt viszi. Nem éri meg programokra járni, mert sokba kerülni. Kinek kell gyerek? Az is sokba kerül.


... rengeteg dolog van az életben, amire elköltöd a pénzed az életben. Persze, maradhatsz otthon, de akkor soha sem fogsz igazán élni.


A tanulás meg szerintem nem csak egyetemi képzést jelenthet. Végezz el valamilyen szakmát, ahol a gyakorlatias tudás dominál.

2023. máj. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
93%

Most jó állampapírban tartani a megtakarítást, később ez lehet változni fog.


Ha nem akarsz anyáddal lakni de saját albérletet sem akkor még mindig marad a szobabérlés.

Olcsóbb mint egy albérlet de lakótársakkal lehet gond.

2023. máj. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
24%

Én komolyan nem értelek….

Na kezdjük a kérdéseddel.

500.ezer Ft? Ennyit tudsz felmutatni? 😂 Ebből meg egy normális bicikli sem jön ki.. ha gebasz van a kis 500 ezred nem sok mindenre és nem sokaig lesz elég.

Ne nevettesd már ki magad! Komolyabb Befektetése maximum akkor lehetne gondolkodni, hogyha 2-3 nullával több lóvéd lenne! De 500 éter az semmi. Tedd be állampapírba, tényleg az a legjobb most jelenleg. Bármikor kiveheted .


Albérletben Anyáddal? 😄 Mit csinált anyád aktív élet korában h egy kicseszett házat sem tud felmutatni? Tényleg kivancsi vagyok. De téged…na azt megtudta csinálni..Gratulálok. :D sajnos a hozzáállás ma is ilyen, nem sokat változott.


Ez így nem egészséges h anyáddal laksz, elhiszem h rendes a muter, de biztos lenne aki megsimizi a muffját, tőled meg nem tud nyugodtan srácokat felvinni, mert otthon csapkodod ki..folyamat…


Ezek csak kifogások. Egy leégett, rosszul kereső alak vagy, aki nem vált mert fel h enm talál jobbat.tessék más munkát nézni!aztan fogj egy csajt és vele ha össze költöztök ugyanígy a felet fizetned a dolgoknak és nem lennel anyád nyakán

2023. máj. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
74%

Az árak, gyorsabban nőnek mint ahogy sok ember félre rak

. Ha nem vagy kényes én ezt ajanlom: pár évre kimenni olyan külföldi melóra ami ad szállást is. Ìgy csak szinte a kaja lenne a kiadás, lehet hogy a külföldi fizu 70 szazalekat félre tehetned egy honapba. Ez pár év alatt egy lakás onresze lehetne nagyjából. 30-35 millió az ország jobb részein ahol munka van meg egy panel is, amihez sok esetben 10 de inkább 15 millió önrész kell. Számold ki, hogy jelenlegi megtakarításoddal mire lesz az meg. Es mire meglesz lehet, hogy az árak feljebb mennek ismét mondjuk 5 millióval ha nem tobbel. Egyszeruen ha nem rak félre az ember havi 300at legalább akkor nem fogja tudni utolérni az árakat. De sztem még avval is nehezen

2023. máj. 24. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
35%
500 ezer enyit tudsz felmutatni?? Téleg ? Ez anyira vicces te szerencsétlen? Igen? Nagyon sok embernek még ennyi sincsen még akkor is ha ez is nagyon kevés ,jön itt mindneki a rizsával hogy jobb munkahelyet kel keresni,azt pedig amit az utolsó válaszoló irt hogy havi 300 at férle rakni? kérdem én miből? A havi 350 ezres fizetésből tegyem félre 300 at? Takarodjatok le olyan helyre dolgozni ahol ennyi az átlag kereslet ,vagy még ennyi sem mert sajnos nagyon sok ilyen hely van,a dumával elletétben pedig nem mindenki teheti meg hogy csak ugy elköltözik
2023. máj. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
55%
Fél millió az nem tartalék...
2023. máj. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
60%
Kinek mi a tartalék ugyebár
2023. máj. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!