Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van olyan munka amivel legaláb...

Van olyan munka amivel legalább 400-500 nettót lehet keresni, nem programozó, és nem kell sok évig tanulni?

Figyelt kérdés

Jelenleg kb a fenti összeget keresem, de nagyon váltanék mert megutáltam a munkahelyem. Viszont a végzettségemnek (informatikus könyvtáros diploma) megfelelő munka nem igazán van az országban ami ennél többet fizetne, így ez pályaváltást is jelentene egyben. Olyan a helyzet hogy nem akarok évekig itt maradni még, hogy egy hosszabb több éves képzést csináljak, valami annál rövidebb kellene. A pénzre viszont szükségem van, nem engedhetem meg hogy sokkal kevesebbet keressek.


Programozás kizárva, próbáltam már megtanulni (elte ik) és nem vagyok hozzá elég okos - konkrétan innen kibuktam. :D


Már ott tartok hogy szinte mindegy, lennék burkoló is ha bírnám fizikailag, de gyengébb fizikumú nő vagyok így csak korlátozottan vagyok terhelhető.

Gondoltam külföldre is, viszont csak angolul tudok (felsőfokon), más nyelvet nem.


Merre induljak? Mivel próbálkozzak szerintetek? Mit kellene tanulnom?


2023. máj. 25. 13:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%
Persze rengeteg ilyen munka van.
2023. máj. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Pénzügy, könyvelés, biztosítás: ezekről mit gondolsz? Nem fizikai munka, és fokozatosan lehet haladni a tanulással, vannak tanfolyamok erről.

Lehet, hogy eleinte nem lenne meg a nettó 4-500, de fokozatosan haladhatnál fölfelé.

2023. máj. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%

Barátnőm egy multinál levelekre válaszol, cégen belül kisebb összejöveteleket szervez és hasonló kisebb feladatokat lát el.


Ő keres most nettó 400 felett egy picivel.


Nem kellett hozzá semmilyen diploma. Elég az érettségi. Még nyelvvizsgája sincs, ami már munkában feljött negatívumként, hogy nem annyira jó az angolja.


Viszont ő nagyon jó az emberekkel. Rettenetesen közvetlen és bárhol bárkivel beszél mindenki imádja és emlékszik rá.


... és nem. Nem a kinézete miatt, hanem a személyisége ilyen.


Nyílván ez is tanulható, de szerintem egyszerűbb egy 3-4 éves Bsc szintű képzést elévezni, mint ilyen jóra felfejleszteni a kommunkációs képességeid.


Neki lassan lesz egy előléptetése, ezt még elég kevés tapasztalattal kapta, így felétetelezem még ennél jóval magasabb lesz 5-10 év mulva a fizetése.


Magamat meg direkt nem hoztam fel példának, mert én egy nehéz szakot jártam végig :D

2023. máj. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
29%

“ nem kell sok évig tanulni”


“ Mit kellene tanulnom?”


Most akkor tanulnál vagy nem?

2023. máj. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Lilluci27 ***** válasza:
22%
van
2023. máj. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
SSC-be felvennének szerintem
2023. máj. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Min buktál ki az ELTE-ről? Konkrétan programozásból vagy pedig a lemorzsoló matektárgyakból (Kalkulus, Diszkrét matek, Statisztika)? Mert nem mindegy! Ha a programozáshoz van affinitásod, akkor valami kevésbé elit egyetemen simán le tudsz diplomázni.
2023. máj. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

#4

Tanulnék, csak nem 3 vagy több évig.


#7

A konkrét bukó tárgyam a dimat volt, de a többi is izzasztott. (Az meg minden motivációmat elvette hogy 4. félévben a programozás még mindig abból állt hogy írjunk másodfokú egyenlet megoldót, amit már középsuliban is tudtam)

2023. máj. 25. 16:06
 9/18 NTBS ***** válasza:
Kamionsofőr.
2023. jún. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
50%
Az ősi hivatás. Csak egy mély torok kell hozzá.
2023. jún. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!