Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon átlag embernek...

Magyarországon átlag embernek "elveszett"? Mi lehet rá a megoldás? Vagy csak a külföldi munka?

Figyelt kérdés

Átlag ember máról holnapra él.

Itt vagyok példának: Nincs káros szenvedélyem, nincsenek nagy igényeim. 20ezer a havi rezsim(télen is) Vidéki megyeszékhelyen átlag fizetésem van. Délutánonként meg hétvégenként sokat "maszekolok". Így akár 250-300ezer nettó bevételem is lehet 1 hónapban, de konkrétan ezt a pénzt se tartom soknak, sőt nagyon nem...És én még szerencsés is vagyok mert sok ember van lentebb nálam. Házra gyüjteni esélyem sincs.

Idén ha szerencsém lesz akkor egy nagyobb 7*3as garázst összetudok hozni autónak meg a szerszámoknak de csak ennyi. Nem nagy haladás ahhoz képest hogy mennyit kell érte dolgozni...:/

Jelenleg ott tartok hogy se életem se pénzem sincs sok...Kezd nagyon elegem lenni hogy bármennyit dolgozhatok normálisan nem haladok előre az életben, pedig nem akarok kacsalábon forgó palotát...



2023. máj. 28. 10:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Mit dolgozol? Ha maszekolással keresel “akár” 250 ezret, akkor kb szakmai minimálbért kaphatsz. Nincs lehetőséged a szakmádban magasabb fizetést elérni, akár munkahelyváltással? Én csak több váltással találtam meg végre a szakmailag és anyagilag is nekem való helyet.
2023. máj. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Karbantartó vagyok és igen szakmai minimábért kapok bejárással együtt 210ezer a nettó. Sajnos a városban a jobban fizető helyek azonnal foglaltak vagy 3 műszakozol rengeteg túlórával. Igen a legnagyobb baj az alapfizetés.
2023. máj. 28. 10:24
 3/17 anonim ***** válasza:
83%
Hát aki nem kényes az keres olyan külföldi melót, ami szállást is biztosít. Ìgy pár év alatt ha csak a kaja a költség akkor egy kisebb használt lakás onresze osszejohet. Akinek nincs segitsege és nem keres sokat annak nem tudom, hogy van-e más eselye. Másfélszer annyit keresek mint te, de meg nekem is évek mire talán lesz valami.
2023. máj. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
64%
Nem tudom, szerintem ez rettenetesen kevés fizetés és nehezen tudom elhinni, hogy nincs jobb. Azt, hogy félsz váltani, persze megértem. De lássuk be, egy Sparban vagy Tescoban eladóként is magasabb fizetésed lenne, vagyis ennél nem is nagyon lehetne kevesebb…
2023. máj. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Megnéztem a Tescot Kelet-Magyaroszágon 1 állás van jelenleg ha bács megyét kivesszük

Alapbér ott (Kecskemét) bruttó 320ezer Mondjuk van 16000 kafetéria, meg nem 18 ft-ot fizetnek autóra hanem 30at (sokszor amugy is busszal járok)

2023. máj. 28. 10:39
 6/17 anonim ***** válasza:
40%
Én a duplájából is szinte máról holnapra élek. Mondanám hogy a még több emelés lenne a megoldás, de az a baj, hogy az ország belesüllyedt egy olyan ár-bér spirálba amiből már nem lehet kijutni - szerintem. Az emelkedő fizetések csak tovább gerjesztik az amúgy is kezelhetetlen mértékű inflációt, egyetlen esély az lenne ha a kormány céljaival összhangban év végére egy számjegyűvé csökkenne az infláció. De ezt nem tudom hogy akarják kivitelezni amikor az első negyedévben szinte semmit nem változott a pénzromlás mértéke.
2023. máj. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
6# Igen eddig sem volt könnyű, de kezd katasztofa lenni. Tudok olyan emberről többről is aki albérletben él minimálbérből. Az egyiknek még gyereke is van.
2023. máj. 28. 10:47
 8/17 anonim ***** válasza:
92%

#6 Mondjuk ha nettó 500-600 ból máról holnapra élsz akkor ott veled van a gond.



Kérdező, közel minimálbéren vagy és azt látom hogy kb eldöntötted hogy ennél nem lehet jobb ahelyett hogy folyton keresnéd a jobb lehetőségeket. Be kell adni a jelentkezéseket mindenhova ami előrelépést biztosít, maximum azt mondják hogy nem.

Törtetés nélkül bizony nem lesz jobb a helyzeted.

2023. máj. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Tagadhatatlan hogy az elmult fél évben nem néztem az álláshelyeket (előtte igen) Igaz az elmult fél évben annak is örültem hogy ha tudtam normálisan aludni mert meg se álltam a munka miatt. :/

Veszteni való tagadhatatlan nincs. De itt Szolnokon már 250-300ezres fizu már nagyon jónak mondható sajnos...és amúgy azzal se lennék "kisegítve". Igaz több a fizu de még abból se haladnék úgy, na meg amellett lehet nem is tudnék ennyit maszekolni, sőt.

2023. máj. 28. 10:55
 10/17 anonim ***** válasza:
86%

Ha ennyire megéri a maszekolás akkor miért nem csinálod azt teljes időben?


Ha nem éri meg akkor meg miért nem próbálsz olyan helyet keresni ami mellett nem kell pluszban dolgoznod?

2023. máj. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!