Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ipari alpinista képzést...

Ipari alpinista képzést érdemes lenne megcsinálnom, ha már megvan az épületgépész papírom?

Figyelt kérdés

Üdv!

Szóval megcsináltam ezt a szakmát, de nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket.

Arra gondoltam, hogy alpinistaként egyszerűbb lenne gyakorlati tudást szereznem, amivel pár év múlva akár vállalkozó is lehetnék, kimehetnék Ausztriába, vagy valahova, ahol keresett a szakma.


2023. máj. 29. 14:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Érdemes
2023. máj. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha már gépészet akkor miért nem autóipar fele mentél az epitoipar helyett ?
2023. máj. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2.: Megcsináltam a gépésztechnikus képzést is. Higgy amit akarsz, de tényleg megvan. Az épületgépészetet utána csináltam meg. Azért, mert nem életcélom egy gyárban 3 műszakozni, hanem lehetőleg olyasmivel foglalkozni, amivel vállalkozóként is megélhetek. Ott ment el a kedvem sima gépészettől, amikor a gyárba csak operátornak kellettem, és még a karbantartói pozícióra is halvány esélyeim voltak hónapok után. Akkor lett elegem, amikor a műszakvezetőm elkezdte magyarázni, hogy először a sor mellett kell bizonyítanom, helytállnom, és majd 1-2 év múlva mozgolódhatok. Miért is kéne olyan területen akármit is bizonyítanom, amit a képzettségem jelentősen meghalad? Itt nem igazán van munkalehetőség. Tudom, a Dunántúlon lenne, de én kétszobás szállón nem bírnék megmaradni, a kollégiumot is pár nap után otthagytam. Na lehet kötekedni, hogy nekem semmi sem jó!
2023. máj. 29. 19:36
 4/5 anonim ***** válasza:
Sajnos abban igazad van, hogy Budapesten és eszaknyugat mon több az esély. Keleten sajnos elhiszem, hogy az van amit írsz. Ha nem tetszik, majd jön más helyetted. Sajnálom
2023. máj. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az együttérzést. A legrosszabb az egészben az volt, hogy tele van cigánnyal. Én naiv azt hittem, hogy ezt már nem kell újra átélnem, aztán mégis. Szóval annyira azért ne sajnálkozzál, hidd el hamarosan Te is megfogod tapasztalni (ha eddig esetleg nem lett volna részed ebben a roppant nagy kiváltságban), hacsak nem menekülsz el nyugatra, mondjuk ott majd a harmadik világbeliek fognak boldogítani.
2023. máj. 29. 19:55

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!