Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ausztriában a McDonald's-ba...

Ausztriában a McDonald's-ba mennyire kell a nyelvtudás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Jó pár hete keresek munkát a határ közelében eddig sajnos nem sok sikerrel.Először gyári munkában gondolkoztam,de annyira kevés a lehetőség,hogy arra gondoltam megpróbálkozok valamelyik határ menti mekivel.B kategóriás jogosítvánnyal rendelkezem így a munkába járás nem okozna gondot.Bár középszinten érettségiztem német nyelvből,de a tudásom legjobb esetben is maximum A2-es(lehet,hogy inkább A1😅).Ilyen feltételekkel szerintetek lenne esélyem bekerülni valamelyik helyre.Melyik határ menti McDonald's-ot ajánlanátok?

Köszönöm előre is a válaszokat!


2023. máj. 31. 14:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
36%
Ha nem beszeled a helyi nyelvet, hogyan fogod magad megertetni a vendegekkel?
2023. máj. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Elsősorban konyhai munkára gondoltam.Egy ott dolgozó írta,hogy nyelvtudás nélkül konyhára tesznek valószínűleg
2023. máj. 31. 15:09
 3/21 anonim ***** válasza:
93%

Konyhai munkára nem lehetetlen, hogy nyelvtudás nélkül is sikerrel jársz...

Ugyanakkor ha tényleg tervezel külföldön ajárhol dolgozni akárhol akkor azért javaslom, hogy tanulj angolul. Elegendő a B1 is, de mégjobb a B2... Az A2-B1 szintig nem olyan nehéz megtanulni és nagyon sok lehetőséged nyílik vele.


Persze ez az én meglátásom... Lehet ehelyett (vagy mellett!) helyi nyelvet vagy (esetedben ugyanaz) németet is tanulni itt is azért a B1 nem árt. Persze A2-vel is elindulhatsz, mert ha tényleg valamennyi időt ott leszel akkor ha figyelmes vagy ígyis-úgyis javulni fog a nyelved, hisz mindig azt használják a közeledben. Persze ehez nem szabad direkt ódzkodnod tőle...


Én az angolt csak azért javasultom mert habár én kéttannyelvűn voltam inkább az angolt használom és (sajnos-nem sajnos) nem szeretek egy helyre leragadni és folyton változtatom a helyem a világban. Ezáltal új helyeket látni és kúltúrákat megismerni. S ez az angollal (szerintem) egyszerűbb ha soha nem tudhatod merre akarsz tovább menni...

2023. máj. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
24%
Kár a hochdeutschra pazarolni az időt Ausztriában. Az angol egyszerűbb, sokan megértik, ha meg a későbbiek során helyiekkel akarsz diskurálni, érdemesebb a helyi nyelvjárást elsajátítani.
2023. máj. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Igen tudom sokkal több lehetőségem lenne,ha jobban beszélném a nyelvet.Sajnos hiába tanultam a suliba 8 évig és hiába voltam belőle 3-as 4-es teljesen más a suli meg a való élet...Sokra nem megyek az iskolában tanultakkal(pl.más kiejtés,gyorsabb beszéd stb...)
2023. máj. 31. 16:18
 6/21 anonim ***** válasza:
90%

Pillanatok alatt rádragad az ottani nyelv, ettől ne tarts.


Meg hát istenem, azt az 5 mondatot hatogatja mindenki aki enni kér.


Simán menni fog, vágj csak bele. Minden kezdet nehéz.

2023. máj. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást!
2023. máj. 31. 16:29
 8/21 anonim ***** válasza:
81%
Határ mentén szerintem kelleni fog, mert sok a jelentkező aki ingázni szeretne és sok jelentkező közül biztosan azt választják inkább, aki beszéli a nyelvet. Ha távolodsz az ingázó zónától, ott már abszolút nem fontos, általában elég sok magyar dolgozik ott, mindig akad egy-kettő aki betanítson.
2023. jún. 3. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
89%

Még annyi, hogy mindenki a konyhán kezdi, ott tanulod meg az étlapot, mi miből áll, hogy néz ki, milyen allergének vannak/nincsenek benne.

Ezután már sokkal könnyebb árusítani őket.

De pl terminálos már mindenhol a rendelés, vendéggel is alig beszélsz.

Viszont a munkával, szerződéssel kapcsolatos beszélgetés fontos hogy értsd.

Hozd fel magad olyan szintre, ha valamit nem tudsz németül, legalább körül tudd írni hogy miről van szó.

Egyébként arra számíts, (nehézség v könnyebbség nem biztos), de minden második dolgozó tud magyarul. Rengetegen kijárnak melózni. Viszont gyakori, hogy melóhelyen a főni nem engedi meg hogy magyarul megszólalj. Ez fontos. És baromira nehéz nem megszólalni ha tudod, hogy a melletted álló kis burgerforgató kolléga is magyar.

6#voltam

2023. jún. 3. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Akkor ezt is elengedés,mert nem hinném,hogy az A1-es tudásommal egy-két alapmondaton kívül bármit is tudnék beszélni a főnökkel...
2023. jún. 3. 09:15
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!