Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gépészmérnöki jó ötlet?

Gépészmérnöki jó ötlet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelentkeztem egyetemre, gépészetre, amúgy is gépész szakirányon voltam a sulimban(idén végeztem), de hát most meg kezdtem ezt több ismerősömnek mondani,hogy mérnökire megyek, hogy miért nem infóra megyek,mert gépésznek kevés a fizetés, ez tényleg így van?


2023. máj. 31. 18:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%
Így van.
2023. máj. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%
Igen, de nem mindenki alkalmas programozónak. Neked kell tudnod, hogy érdekel-e, van-e hozzá affinitásod, stb.
2023. máj. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igazabol fogalmam sincs
2023. máj. 31. 19:46
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Villamos, meg talán mechatro ami jól keres, de az IT-tól azért el vannak maradva
2023. máj. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Ne gépészmérnökire menj. Már nem a jól fizető mérnöki szakok közé tartozik. Nem halsz éhen, de a fizetés nem lesz kiemelkedő.
2023. máj. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hat csak azt 1az egy szakot jeloltem meg
2023. máj. 31. 21:41
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Gépészen is fogtok tanulni progizást, majd meglátod, mennyire megy, mennyire érdekel, és ha bejövős a téma, át tudsz menni infóra.
2023. máj. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát azt tudod csinálni,hogy elvégzed a gépészmérnökit és majd Msc-t mechatronikán csinálod.Vagy ahogy írták átjelenkezel másikra közben
2023. jún. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%
Azert a gépész még mindig a jobban fizetett mernok szakmák koze tartozik. Oké, a villamos meg a mernok info a top. De egy gépész még mindig jobb mint egy agrat, rpìtő, epìtész, vegyész, közlekedés, élelmiszer és meg jopar másik mérnöki szak.
2023. jún. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Már messze nem olyan jó a gépészmérnöki pálya mint régebben. Rengeteg gépészmérnök van már, valódi gépészmérnöki munka és megbecsülés pedig annál kevesebb... Inkább az informatikai vonalat javaslom, abban több a lehetőség. A gépészmérnöki bérezések szinte már a szakterületet megszégyenítően alacsonyak. Sok-sok egyetemi év, éjt nappallá tévő tanulás, beadandók, jegyzőkönyvkészítés, rajzkészítés, gépelemek, mechanika minden, brutál nehéz zh-k, vizsgák, szigorlatok, a rengeteg befektetett energia és idő sajnos soha nem térül már meg.

Manapság már nagyon nem éri meg gépészmérnöknek lenni.

2023. jún. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!