Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha felajánlották, hogy választ...

Ha felajánlották, hogy választhatok céges laptopot, és én a legdrágábbat választom, akkor az rossz fényben tüntetne fel engem?

Figyelt kérdés
Sose kérdeztek még meg ilyet, mindenhol csak a kezembe nyomták a céges gépet. Most az új munkahelyemen viszont van választási lehetőség, 3 opció közül. 500 ezres laptop a legolcsóbb, és másfél milliós a legdrágább. Szívesen vinném a legdrágábbat, azzal biztosan nem lenne semmilyen erőforrásbeli gondom, na meg sose dolgoztam még ilyen drága vason. Persze, tudom, hogy egy ilyen gépre sokkal jobban kell vigyázni is. Megindokolni nem kell miért választom azt amelyiket. De félek, hogy ez ilyen trükk, hogy megnézzék melyiket választom, és ha a legdrágábbat, akkor rossz véleménnyel lesznek rólam, hogy "milyen nagyra tartom magam".

2023. jún. 8. 12:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Egyetlen olyan helyen dolgoztam ahol mint kiderült ez is opció lett volna. Sajnos csak lett volna mert nem szóltak és kezembe nyomtak egy nem Windows-os gépet holott azon tudtam volna normálisan dolgozni.

Ha bármit is teszteltnek, amit kötve hiszek, akkor azt, hogy tudsz-e a munkádhoz legmegfelelőbb gépet választani. Utazás hasonlók tényleg kulcs, a jelenlegi helyemen olyan gépen van amit bármikor előkapok akár egy villamoson is, mondanom sem kell mekkora haszna van ennek. Ne az árát nézd.

2023. jún. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
81%

Azt válaszd, ami a munkádhoz legjobban passzol. GPU, CPU, memória, SSD mérete.

Fejlesztőnek minél nagyobb kijelző. Ha tükrös kijelző, akkor kérj rá anti-glare fóliát is rögtön

2023. jún. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a drága gépet választottam a hatékony munkavégzés nevében és érdekében. A laptop nem kegy, nem juttatás, hanem munkaeszköz. Ha bizonytalan vagy, kérdezd meg a főnököd, melyiket válaszd.
2023. jún. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ui: ja hogy fejlesztő vagy? Szemrebbenés nélkül válaszd a legjobbat amit adnak.
2023. jún. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!