Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Rossz pont lehet referenciának...

Rossz pont lehet referenciának olyan dolgot feltüntetni, ami a pályázott hellyel politikailag vagy más téren szembement?

Nem akarok konkrét példát írni az inkognitó miatt, titeket sem erre kérlek.

Olyasmire gondolok, hogy az ember mondjuk egy kormányzati/állami céghez pályázik, de a referenciái között olyan dolog is szerepel, ami mondjuk kormányellenesnek mondható.

A másik eset, hogy egy olyan céghez pályázik, ami talán liberálisabb vezetőségű lehet, de a referenciákban szerepel kormányzati/állami dolog.

Elsősorban alkalmazottként érdekelne, hogy szerintetek ez befolyásol valamit, vagy van ilyen tapasztalatotok?

2023. jún. 21. 10:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Rossz pont lehet.
2023. jún. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Abszolút munkakörfüggő.

Nyilván, ha olyan munkakörről van szó, ahol közszereplőként tűnsz fel (politikus, újságíró, szóvivő, TV-s), akkor hiteltelen tudsz lenni, ha hirtelen átigazolsz az A csapatból a B csapatba.

Valószínűleg ugyanúgy nem fognak felvenni, ha bármilyen bizalmi jellegű munkakörről van szó, pl. könyvelő, jogász, kommunikációs munkatárs, ahol vagy nagyon érzékeny adatokhoz férnél hozzá már az első naptól, vagy nagyon rövid idő alatt tudnál nagy kárt tenni.

De amúgy nem hiszem, hogy probléma lenne... kötve hiszem, hogy egy kameramant, egy világosítót vagy egy vágót ne vennének fel a köztévéhez, ha előtte az ATV-nél voltál, vagy fordítva.

2023. jún. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2: Köszönöm a válaszod, sok igazság van benne.

Annyit elárulok, hogy a részemről IT területről van szó. Alkalmazott is vagyok. Nem sok beleszólásom volt, hogy milyen projektet nyerünk meg. Min kell dolgoznom.

2023. jún. 21. 11:20
 4/5 anonim ***** válasza:

"A másik eset, hogy egy olyan céghez pályázik, ami talán liberálisabb vezetőségű lehet, de a referenciákban szerepel kormányzati/állami dolog" - Ebben az esetben nem hiszem hogy hátrány lenne, pl. sok multi inkább liberális vagy legalábbis annak tünteti fel magát, mégis sokan vannak akik állami szektorból mennek át ilyen helyre fizu miatt, nem kizáró ok. Konkrét pl., volt olyan kolléganőm aki elég nagy fideszes volt, a férje narancs színben volt polgármester vmi kis faluban és a nő is évekig ott dolgozott a hivatalban. Mégis felvették pedig a cég verte magát arra hogy milyen liberálisak, nem látnak színeket és német stb.

De ha csak annyi hogy pl liberálisabb munkahelyről mész államiba nem feltétlenül rossz pont, legalábbis alkalmazottként.

Magas, vezetői beosztásban már inkább el tudom képzelni hogy állami cégnél nem jó pont ha előtte pl közvetlenül egy ellenzéki pártnak dolgoztál, de max azt hiszik "végre megjött az eszed". Lehet olyan konkrét példa ahol elég nagy fekete pont egy korábbi állásod az adott cégnek de nagy általánosságban nincs ebből gond.

2023. jún. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Micsoda kérdés! Ez az ország a világ legszabadabb földje, az eu-ban pedig diktatúra van. Fel sem merülhet, hogy a 444.hu-ról nem mehetnél át a híradóhoz, örömmel üdvözölnek, főleg ha a korrupciós ügyekben profi vagy, esetleg ismered a megfelelő körök szindikátusi szerződéseit.
2023. jún. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?