Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen irányba érdemes indulni...

Milyen irányba érdemes indulni IT területen belül?

Figyelt kérdés

Azokhoz szólna a kérdésem, akik ezen a területen dolgoznak jelenleg, esetleg állást keresnek és tisztában vannak a lehetőségekkel.


Jelenleg egy vidéki egyetemen tanulok (első éven vagyok túl mérnökinformatikán). Nincs komolyabb előképzettségem, az eddigi tudásom leginkább online kurzusokból szedtem össze érdeklődésből még gimi alatt, ezek hasznomra is váltak később (freecodecamp - nagyon alap HTML, CSS, JS; CS50 kurzus, amit még az egyetem előtt kezdtem el és félbemaradt, de sokat tanultam belőle így is).


Arra szeretnék kilyukadni, hogy nem programozom 5 éves korom óra, nincs tapasztalatom hálózatépítésben stb., amim jelenleg van: felszínes tudás, idő és érdeklődés. Szeretném kitalálni, miben érdemes beleásnom magam, kicsit előrelátóan, hogy az egyetemről kikerülve ne legyek kellemetlen helyzetben, hogy ott a papír, viszont nincs mögötte elég "tapasztalat" vagy konkrét elképzelés, hogy merre tovább.


Hallgatok egy kiberbiztonsggal kapcsolatos podcastet, érdekel a terület, de nem tudom itthon vannak-e igazán lehetőségek erre pályakezdőként.

Szoftverfejlesztő karriernél az az aggályom, hogy sokan már egyetemre erős alapokkal érkeznek, nem tudom ez bepótolható-e, (illetve megéri bepótolni, ha más területen könnyebb fejlődni).

Hálózatok terén eddig 1 tárgyunk volt, ami tetszett, érdekel, hogy működnek a dolgok, így ezt sem vetem el. Eddig ezek fordultak meg a fejemben, de bármi más terület is szóba jöhet, amire van kereslet is.


A konkrét kérdés pedig, hogy szerintetek merre érdemes indulni álláslehetőségek és fizetés szempontjából a vázolt helyzetben, illetve mit tanácsoltok, hogy kezdjek neki (videók; cikkek; érdemes-e valamiféle portfoliót építeni, ha igen, hogyan?)


Köszönöm előre is a válaszokat! :)



2023. júl. 4. 01:28
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

Az IT pont a folyamatos tanulásról szól. Ne akard 18-19 évesen eldönteni, azt, hogy mivel akarsz foglalkozni a következő 10 évben. Végezd el az egyetemet, menj el mellette gyakornoknak/diákmunkára olyan területre ami egy kicsit is érdekel. Ha megvan a diploma irány egy nagy multi, ahol sok terület van. Tölts el 1-2 évet ott ahol felvettek és folyamatosan mézd milyen területek vannak amik érdekelhetnek és utána mozogj át arra a területre.

Én 18 évesen azt hittem programozó akarok lenni, 20 évesen meggyőzött az egyetem, hogy nem. Utána egy másik főiskola meggyőzőtt arról, hogy hálózatos akarok lenni, az első munkahelyemen foglalkoztam egy kicsit vele de eltolódtam server irányba, 2-3 harmadik munkahelyemen már ebben lettem szakértő és kb 10 éve ebben vagyok de az utóbbi 1-2 évben elkezdtem áttolódni másik irányba és lehet, hogy 5 év múlva már a közelében se leszek a szervereknek.

A lényeg a mai világban a tudáso naprakészen tartása, az érdeklődésed fentartása és az alkalmazkodáshoz való kézség.

2023. júl. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
79%
Igen, ahogy az előző is írta, érdemes "élesben", a munka világában kipróbálnod magad, utána jobban fogod látni, hogy mi is érdekel a legjobban. A multi is jó közeg lehet (ahogy az előző is írta), de én személy szerint a startup világot tartom a legnagyobb fejlődési és tanulási lehetőségnek, főleg IT területen. Azért, mert a multikhoz képest a startupok sokkal szabadabbak és kevesebb a szabályzás, kreatívkodhatsz többet, de ez hátrányokkal is jár, mivel az agilis munkavégzés sokszor túl kötetlen és nincsenek pontosan meghatározva a munkaköri leírások. Startuphoz fiatalon érdemes menni, amikor még tanulni akar az ember. Én egyébként webdesigner vagyok, szabadúszóként, de sok startuppal dolgoztam már együtt, és láttam, hogy mekkora igény van az IT-sokra (leginkább full-stack fejlesztőkre, app fejlesztőkre, DevOps-engineer-ekre).
2023. júl. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
66%
roadmap.sh
2023. júl. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! :)


#2 Ha nem bánod, írnál röviden pár sort arról, miért és hogyan lettél szabadúszó? Csak kiváncsi vagyok :)

2023. júl. 4. 20:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!