Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi fizetést kap egy...

Mennyi fizetést kap egy könyvelő, aki nem magánba dolgozik hanem egy cégnél?

Figyelt kérdés
Biztos nem normális az én fizetésem. Kezdőként kerültem egy állami céghez, pénzügyi-számviteli ügyintéző és mérlegképes könyvelőként. Próbaidő alatt br. 200ezret kerestem, aztán felemelték 220ezerre. Illetve a béremelések miatt emelték br. 295ezerre. Szerintem többet is fizethetnének. 5 éve vagyok a cégnél.
2023. júl. 5. 12:19
 1/8 anonim válasza:
0%
Amennyit kialkudott és megérdemel, szerintem túl sokat kapsz, ne panaszkodj.
2023. júl. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De panaszkodok hiszen, ebből a pénzből ki él meg a mostani világban?
2023. júl. 5. 12:24
 3/8 anonim ***** válasza:
11%

"De panaszkodok hiszen, ebből a pénzből ki él meg a mostani világban?"


És ennek mi köze a fizetésedhez? Az orvosok és az informatikusok például sokkal jobban keresnek a megélhetési limittől mégsem fogják elvállalni negyed annyi pénzért azt a munkát amit csinálnak, mert kevesebből is képesek lennének megélni.

Tudod miért? Mert ér annyit a munkájuk, hogy másfél - 2 milliós béreket keressenek. Ha neked kevés a 295 000 forintos bér akkor keress másik állást és mondj be olyan bérigényt ami neked megfelelő, aztán ha ér a cég számára annyit a munkád akkor megkapod, különben nem. Ilyen egyszerű.

2023. júl. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
#3 szerintem senkit nem érdekel ez az okoskodás, arra kívàncsi a kérdező, hogy milyen fizetés az átlag az ő területén, ennyi tapasztalattal. Én ugyan nem vagyok könyvelő, de 5 év tapasztalattal ez nagyon ergya fizu. Meg se tudnék élni ennyiből. Szerintem a dupláját is kereshetnéd (Pesten legalábbis).
2023. júl. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
23%
#4 Ez nem okoskodás hanem tények. A versenyszférában az alapján kapod a fizetést hogy milyen teljesítményt nyújtasz. Épp ezért van nagyon nagy szórás ugyanannyi tapasztalattal rendelkező, ugyanazt a munkakört betöltő emberek bére között. Annak oka van hogy valaki ilyen alacsony bért kap, különben ha tudja magáról hogy egy értékes munkaerő aki csúnyán alul van fizetve akkor minek marad a cégnél? Ráadásul 5 évig. Aki ilyen mamlasz az meg is érdemli a sorsát. Ha pedig nem képes máshol elhelyezkedni, akkor elégedjen meg az aprópénzzel.
2023. júl. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Már bocs, de ha te mérlegképesként elmész bruttó 300-ért dolgozni...

Én könyvelőként 10 évvel ezelőtt többet kerestem bruttó 300-nál, hasonló idővel a hátam mögött mint te, igaz nem az állami posványban. Versenyszférában öt év mérlegképes tapasztalattal (ha ténylegesen végeztél is mérlegképes munkát és nem csak számlákat iktatgattál), simán bruttó 450 a kezdőfizu + cafi. Normális cégnél még ennél is több. Szóval igen, jó szar a fizetésed, ennyiért nincs sok értelme ott lenned.

2023. júl. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%
3x-3,5x ennyit kereshetnél budapesti multinál.
2023. júl. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Attól függ melyik céghez mész.

600 alatt én nem dolgoznék.

2023. júl. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!