Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdő könyvelőként 0...

Pályakezdő könyvelőként 0 tapasztalattal mennyi lenne a reális bérigény Pénzügyi-Számviteli ügyintéző végzettséggel?

Figyelt kérdés

2023. júl. 5. 18:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
49%

Én multinál dolgozok végzettség nélkül, számlák könyvelését csinálom 600 bruttóért. Ezelőtt másfél évet dolgoztam pénzügyi területen, tehát ennyi tapasztalatom van + erős középfokú angol


Ha értelmes, lelkes ember vagy, biztos találsz munkát. Szerintem a 450 bruttó a legtöbb multinál a junior könyvelő szint, úgyhogy interjún azt simán bemondhatod.

2023. júl. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező, nem állítom hogy agysebészet de iszonyú sok tanulás, komplex tudás, jogszabályi ismeret kell hozzá. Amire te gondolsz az az adatrögzítés. De ha könyvelni akarsz, akkor azért nem úgy kellene hozzáállni, hogy papírtologatás, sok pénzért, mert nagyon.

A fizetési igény, csak hogy válaszoljak is mivel max adatrögzítői munkakört tudsz ellátni: totál kezdőként, 0 tapasztalattal próbaidő alatt a szakképezett minimálbérnél sokkal több nem lesz, utánna pedig figyelembe véve a terhelhetőséged, fejlődési ütemed, ez bruttó 350-400 körül reális. De nem mindegy, hogy ezt egy multinál, nyelvismerettel, vagy egy kkv-nál kezded el. Mindkettőnek van előnye és hátránya.

2023. júl. 6. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalatot írok: Folyamatban lévő közgazdász diplomával ( 6. félév, de nem pénzügy-számvitel) jelentkeztem könyvelő irodákba 0 tapasztalattal. 10-ből 9 helyről nem is kaptam semmi visszajelzést. Kitartónak kell lenni. Jelenleg 4 hónapja dolgozom Székesfehérváron egy nagyobb könyvelőirodában (40 fő, ebből kb 25 könyvelő, 6 adótanácsadó, a fennmaradó létszám adminisztrátor és bérszámfejtő). Könyvelő szerepel a munkaszerződésemben, de nyilván rengeteg adminisztrátori feladatot is végzek. Erős B2-C1 angol tudásom és B2 nyelvvizsgám van. Bruttó 390 a fizetésem, próbaidőre kaptam bruttó 360-at. Emellett évi 350 SZÉP kártya, és évente 2x teljesítmény függő bónusz ( ennek összege egyéni, de ahogy a többiektől hallom, ha nem bakizol sokat, akkor oda adják rendesen). Nem innen fogok nyugdíjba menni, de összességében rendesek, türelmesen álltak hozzám az elejétől, segítőkészek és nem voltak lenézőek a tapasztalatlanságom miatt.
2023. júl. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!