Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik szak éri meg jobban?...

Melyik szak éri meg jobban? Biomérnök msc egészségvédelmi speciális, vagy biotechnológia msc gyógyszer Biotech spec?

Figyelt kérdés
Biológia alapszakom van. Főleg a géntechnológia, tumorgenetika, génsebészet érdekel.

2023. júl. 8. 14:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Biotechnológia szakon tanulnak inkább erről. Néhány munkatársam ezen a szakon végzett, és ők konkrétan ilyenekről tanultak. ELTE-BME biotechnológia MSc ( [link] Biomérnökin az említett témák csak érintőlegesen fordulnak elő.
2023. júl. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen én is sejtettem a BME-re jelentkeztem biomernokre és az ELTE-re biotechre. Függetlenül h mi érdekel esetleg tudsz arról infót h melyik hogyan lehet elhelyezkedni ? Főleg biotech
2023. júl. 8. 17:45
 3/3 anonim ***** válasza:
Ahogy látom téged inkább a kutatási vonal érdekel. Ha ilyen területeken (géntechnológia, tumorgenetika, génsebészet) szeretnél foglalkozni akkor egyenes ág a gyógyszerfejlesztés, nagyon mennek a biogyógyszerek (pl Richternél, ha jól tudom az Egisnél is). A biotech MSc-ről tudok mesélni. Minden félévben 10-10 embert vesznek fel biotech MSc-re (BME-ELTE közös képzése), a végzettek kb fele elmegy külföldre, maradékot felszippantja a gyógyszeripar, de jónéhányan phd-ra mennek. Fizetés itthon nem olyan jó, de nem is rossz, kezdőként nem fogsz sokat keresni, de nem fogsz rossz életszínvonalon élni.
2023. júl. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!