Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » OKJ-s gazdasági informatikuské...

OKJ-s gazdasági informatikusként milyen kilátásaim vannak a munkaerő piacon?

Figyelt kérdés

Röviden: Szakgimnáziumban informatika szakon végeztem, majd még egy évre maradtam az OKJ-n, amit idén végeztem el. Munkatapasztalatom nincsen, van egy közepes angol nyelvtudásom (szeretném majd a felsőfokú angolt is letenni, illetve megtanulni más nyelvet is pl.: német vagy olasz).


Elegendő lenne kezdőként (akár gyakornoki állásra), vagy érdemesebb infó szakon tovább tanulni egyetemen?



2023. júl. 9. 09:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Jelentkezz, ha nagyon nem kapsz állást akkor tanulj tovább.


Ha egy pozicióra van rengeteg jelentkezző, akkor első körben a diplomásokat szokták behívni. Pályakezdő poziciókra jellemzően túljelentkezés van.

2023. júl. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%

"Elegendő lenne kezdőként (akár gyakornoki állásra), vagy érdemesebb infó szakon tovább tanulni egyetemen?"


Gyakornoknak nem mehetsz csak akkor ha van aktív hallgatói jogviszonyod. Tekintve, hogy nincs tapasztalatod és a létező egyik leggyengébb IT végzettséggel rendelkezel, valamint jelenleg rengeteg cégnél van hiring freeze illetve 1-1 junior állásra érkezik 400-500 önéletrajz, olyan jelentkezőktől akik IT diplomával rendelkeznek + szakmai gyakornoki tapasztalatuk van neves cégeknél + több nyelven beszélnek felsőfokon én ezek alapján azt mondom hogy semmi esélyed nincs.


Persze ez ne tántorítson vissza, add be a jelentkezésedet, de ne lepődj meg ha nem kapsz visszajelzést 1 cégtől sem a jelentkezésedre. Viszont abban az esetben gondolkozz el erősen a továbbtanuláson. Attól hogy felsőfokú angolod lenne még az IT papírod továbbra is értéktelen, emiatt nem leszel vonzóbb a munkáltatók számára.

2023. júl. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

@16:44


Akkor jól éreztem, hogy amit ott tanultam OKJ-n kutyapiszkot sem ér a valóságban. Nem voltam benne biztos, hogy ilyen papír mennyit is ér a valóságban, mert a tanárok

sose mondták, hogy ezzel mit lehetne kezdeni (értsd nem mondták, hogy milyen állásokat tudnék csinálni), de mondták, hogy nagyon megéri elvégezni az OKJ-t. Ebből kiindulva biztos, hogy továbbtanulok ha ennyire semmit sem ér a papír. Mindegy, legalább lett egy jó kis söralátétem :).

Köszönöm a válaszokat!

2023. júl. 12. 06:49
 4/4 anonim ***** válasza:
Nyilván helpdesk lehetsz, de lehet egy bölcsész diplomával is jobban jársz infós okj-kal szembe.
febr. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!