Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Igent mondtam egy nyári...

Igent mondtam egy nyári diákmunkára de már meg bántam, nem tetszik. Megvan kötve a szerződésem a céggel, lehetséges, hogy valamilyen úton módon fel bontsák és ne kelljen mennem dolgozni?

Figyelt kérdés

2023. júl. 9. 21:38
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Mi van a szerződésben a felmondásra vonatkozóan?
2023. júl. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Megmondod, hogy többet nem mész. Szerintem nem rabszolgasítottak.
2023. júl. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
A szerződést gondolom úgy írtad alá hogy elolvastad mit tartalmaz, hiszen nem vagy egy idióta aki bármit aláír amit elé tesznek. Szóval mit tartalmaz a felmondásra vonatkozó rész?
2023. júl. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
Mondj fel!
2023. júl. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

Mi van a szerződésben? Anélkül nehéz bármit is mondani.


Egyébként a legtöbb diákmunkánál a szerződésktés önmagában nem szokott kötelezni semmire, ott csak elfogadod a feltételeket. Ha "ráérést" adsz le, akkor pedig szokott lenni egy lemondási idő ami szövetkezetenként változik és általában 2-5 nap.

Ha nem mondod le időben vagy menned kell vagy levonnak tőled egy bizonyos összeget

2023. júl. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%

megbántam


meg van kötve


úton-módon


felbontsák

2023. júl. 10. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem mondhat fel "csakúgy"
2023. júl. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
34%
7# Már miért nem? Melyik törvény tiltja?
2023. júl. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az a helyezet, h hülye voltam mert egy rokon írta alá az én nevemben amikor én külföldön voltam, és én még nem kaptam a kezembe a szerződést, de már rajta vagyok az ügyön. Köszi mindenkinek a segítséget.:)
2023. júl. 10. 22:50
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"mert egy rokon írta alá az én nevemben amikor én külföldön voltam,"


HOPPÁ! Meghatalmazás nélkül? Mert ha igen, akkor az kimeríti az aláírás hamisítás fogalmát. Így a szerződés nem is érvényes...

2023. júl. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!