Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nyugdíj felvétel,de hogyan?

Nyugdíj felvétel,de hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Apám kórházba került ès egy darabig bent is lesz.

A nyugdíját mindig a postàn vette fel,de csak azért mert elhagyta a bankkártyájàt,de újat már nem akart.

A nyugdíját fel kellene venni,ha megjön,de nem tudom,hogy mi kell hozzà. Gondolom egy meghatalmazás nem fog àrtani. A sok kavarodásban fogalma sincs,hogy melyik banknál van,de utoljára szerintem a Takaréknál volt,ami ugye most MBH bank.

Szerintetek megoldható,hogy én vegyem fel valahogy?


2023. júl. 11. 15:56
 1/7 krwkco ***** válasza:

Szerintem a legközelebbi nyugdíját túl késő átirányítani a régi számlára. És onnan sem tudnád felvenni. Ki kell nyomtatni egy POSTAI meghatalmazást, ki kell tölteni és a kórházban aláíratni. És akkor a postahivatalban neked is odaadják a pénzküldeményt.


"Az egészségügyi vagy szociális intézményben ápolt személy által adott meghatalmazást az intézmény vezetője vagy megbízottja aláírásával és az intézmény szervezet bélyegzőjével hitelesítheti."

[link]

2023. júl. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 krwkco ***** válasza:
És sietni kell, mert lehet hogy a kórházban az aláíró nem ér majd rá, nem lesz a helyén, csak nővérrel lehet hozzá elküldeni, stb. Szóval lehet, hogy 2 látogatás kell hozzá.
2023. júl. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem kell túllihegni.


Egy sima postai meghatalmazás is jó erre, ha apuka írásképes állapotban van.


Anyám hasonlóan járt, elmentem a postára, kértem egy meghatalmazás nyomtatványt, kitöltöttem (teljeskörű meghatalmazás), bementem a kórházba, anyuval aláírattam, leadtam a postán, 5 évig jó. Azóta, ha váratlanul kórházba kerül, vagy nincs magánál, fel tudom venni a nyugdíját a postán és tudom rendezni belőle a közüzemi számlákat is.

2023. júl. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 krwkco ***** válasza:

#3

"anyuval aláírattam"

Megnézted az 1-esben a linket?

A posta csak olyan meghatalmazást fogad el, amit postás előtt írnak alá vagy közjegyző hitelesíti. Kórházban ápolt betegeknél a kórház vezetője vagy a kezelőorvos pecséttel.

Még a két tanus teljes bizonyítóerejű magánokirat sem jó nekik. Legalábbis eddig így volt. A most letölthető üzletszabályzatban már szerepel ez a lehetőség is. Ami persze a postánál semmit nem jelent. :-(

2023. júl. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem néztem meg a linket.


Nálunk simán elfogadták a fentiek alapján aláírt meghatalmazást. Nem ment anyám emiatt sehova. Úgy látszik postája válogatja, akárcsak az ügyintézéseket ügyintézője. :)

2023. júl. 12. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Elég macerásra sikeredett a felvétel. Mégcsak most sikerült.

Az MBH bank még nem állt át semmiféle ügyintézésre,ami az átvett bankokat illeti.

A postán még egy eseti megbízást sem tudtak adni.

Végül az lett,hogy a legközelebbi postára bevittük apámat,de mivel nem akadálymentesített,így kerekesszékkel nem tudott bemenni. Kint az utcán intézték el,amit kértünk. Elég vicc volt az egész...

2023. aug. 19. 01:01
 7/7 anonim ***** válasza:
Magyarország így szeretlek... :D
2023. aug. 20. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!