Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkahely váltás miatt két...

Munkahely váltás miatt két nap "munkanélküliség": van valami teendő?

Figyelt kérdés

Jött ez jobb munkalehetőség, magasabb bér, több juttatás, közelebb van, váltani fogok.

Ez lesz életem harmadik munkahelye, viszont az első olyan, ahol nem folyamatos a biztosítási jogviszonyom.

Az elsőt még egyetem mellett kezdtem el, nem volt különösebb teendőm és végzést követően maradtam kis ideig. A felmondási idő január 31-el telt le, hétfői nap volt. A másik helyen február 1, kedden kezdtem.

Most viszont az új munkahelyen azt mondták, hogy csak hétfői nappal lehet kezdeni a beléptetés és az új belépők oktatása miatt, a jelenlegin viszont csak előző héten, maximum pénteki nappal tudok leszámolni. Így két nap, szombat és vasárnap "munkanélkül" töltök.

Van bármi teendő ezzel kapcsolatban? Vagy két nap nem számít?


2023. júl. 16. 17:47
 1/2 anonim ***** válasza:
94%
Az előző munkahelyedről való ki lépést követően, még 45 naptári napig biztosított vagy. Legalábbis annak számít. Maximum, ha kell ki fizetted azt a 2 napot. De elméletileg az előző munkahelyről való ki lépés után még 45 napig automatikusan biztosított vagy. Alanyi jogon. Ez alatt a 45 nap alatt kell elintézned, hogy újra biztosított legyél, és hogy a biztosításod folyamatos legyen. Ez a 2 nap bőven belefér a 45 naptári napba. Csak több ne legyen. Mert akkor azt a NAV behajtja rajtad.
2023. júl. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nincs.
2023. júl. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!