Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Morgan Stanleyhez nehéz...

Morgan Stanleyhez nehéz bekerülni gyakornoknak?

Figyelt kérdés
A munkahelyeink.hu oldalon 12 állásinterjú lett feltéve, a 83%-ánál az van bejelölve, hogy ,,Nincs ajánlat''. Ez alapján csak abban a ritka esetben jeleznek egyáltalán vissza, ha tényleg kellesz a pozícióra? Vagy csak későn jeleznek vissza?

2023. júl. 21. 07:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha van egy stabil angoltudásod, és átismételed mondjuk investopediáról az álláshirdetésben feltüntetett témaköröket, emellett pedig nem vagy félőrült, akkor nem lehet baj.


Azt kell tudni előzetesen, hogy téged egyszerre 4 csapatból fog 1-1 ember interjúztatni, ezek közül ha az egyiket meggyőzted, nyertél. Ez előtt van egy nagyon rövid telefonos interjú, ahol olyan alap dolgokat kérdeznek pl, hogy kamat és infláció.


Nekem az összes barátomat felvették a Morganhez, és engem is elsőre. A budapesti iroda nagy ütemben bővül (tudom, mert headcounttal foglalkoztam ott) szóval érdemes jelentkezni.

2023. júl. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Még annyi, hogy engem a jelentkezés másnapján már hívtak is, és három nap múlva sor került az interjúra.

2023. júl. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

Én végül elfogadtam más ajánlatot, mert nem akartam hetente Budapestre utazgatni. De a hr-es hívás alapján nagyon kellettem nekik, legalábbis nagyon alku pozícióban éreztem magamat. Igaz, nekem akkor, 5.félévben volt már 1 év tapasztalatom, vállaltam volna 30 órát (bsc utolsó félévre) nemzetközi tudományos cikkem, TDK győzelmem, beszélek 4 nyelvet, sőt Morgan Stanley-s díjat is kaptam egy konferencián stb.

De nálunk az évfolyam bukottjai közt is vannak akik ott dolgoznak. Ez alapján nem mondanám annyira vészesnek, de mondom, nem vittem végig a jelentkezésemet, nincs valós tapasztalatom.

2023. júl. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút nem. Rettenetesen egyszerű bejutni ha normálisan beszélsz angolul.


Az interjúk kb 30%ban angol nyelven mennek. Adott pozíciótól függ, de nekem volt egy hr telefonos beszélgetés, ahol volt kb 5-10 perc angol, majd később egy 30 perces technikai interjún telefonon, ami teljesen angolul volt. Az azt követő interjú körnek is kb a 20%a angolul volt.


Végül, amikor a csapatokkal volt teamfit ott is mindegyik csapatnál kellett egy picit angolul beszélni, sőt volt egy csapatvezető, aki csak angolul tudott, így nála teljesen angolul kellett beszélnem.


Tehát a nyelvtudás megléte fontos, de ha az megvan, akkor rettenetesen egyszerű bejutni. Szakmai értelemben nagyon alacsony a léc.


Ha valós a visszautasítási ráta, akkor valószínűleg az angolon csúsztak el a legtöbben.

2023. júl. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4-es, ez gyakornoki pozíciónál volt, vagy valamelyik másnál?
2023. aug. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5# Igen, gyakornoki.
2023. aug. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 IT vagy pénzügyi terület?
2023. aug. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7# IT. Programozói pozira jelentkeztem.


A szakmai része nevetségesen könnyű. Egyedül a nyelvtudás lehet pár embernek kihívó, de ott is például azt vettem észre, hogy a full angolul történő interjún az interjúztató törte elég erősen az angol nyelvet és látszódott, hogy nagyon konfortzónán kívül van.

2023. aug. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!