Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mérnök informatikusént mit...

Mérnök informatikusént mit dolgoztok?

Figyelt kérdés

Mérnök diplomával rendelkezem, de nem érzem a magaménak (élelmiszer)... Többet akarok tanulni és vacilálok, hogy mérnökinfot lehet elkezdeném... (Van némi programozási tapasztalatom, szóval nem teljesen vakon mennék neki)


Az érdekelne, hogy ilyen végzettséggel ki hol dolgozik. Legfőképpen autoiparban szeretnék vele dolgozni és a specializációnal is a mechatronikát néztem ki. Aki ilyen végzettséggel van mennyit keres és eltudott e helyeszkedni autoiparban? (akar villamosmernok pozicioban?)



2023. júl. 22. 22:05
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Lehet inkább villamosmérnöki kéne neked.


Amúgy biztos autóiparban akarsz dologzni? Ott úgy hallom, annyira nincsenek jó lehetőségek.


Én webfejlesztő vagyok. Nagyvállalati szoftvereken dolozom. Többnyire banki szektorban.

2023. júl. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
2 éve végeztem villany BSc-t BME-n beágyazott rendszerek specializáción. Azonnal el tudtam helyezkedni autóipari multinál, jelenleg br. 1.2M Ft a fizetésem.
2023. júl. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Lemaradt, hogy ez szoftverfejlesztői pozíció.
2023. júl. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
Én banknál Microsoft Rendszermérnök vagyok, mérnökinfo BSc-vel
2023. júl. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! ^^ Azt megmondanátok, hogy az egyetemen tanult rengeteg matek(analizis stb..) a munka soran mennyire kerül elő? Sokat használjátok, vagy a munkában lényegesebben másabb fajta matek kell?
2023. júl. 24. 17:04
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem kifejezetten matek kevés helyen kell és az is inkább fejlesztői vonalon. Amit a matek segítségével tanul az ember, mint logika, problémamegoldó kézség, arra van szükség.
2023. júl. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

5# Soha nem jött elő konkrétan a matek.


Egyedül egy gyógyszeripari szektorban, laborban használt szoftvernél kellett alapabb matek formulákat használnom egy adagolást számoló kalkulátor programozásánál. Ott is igazából csak összeadás, kivonás és szorzás kellett. Meg persze ezeket nem nekem kellett kitalálni, mert nem vagyok vegyészmérnök.


Programozásban elég kevés helyen jön elő ténylegesen a matek. Egyetemen azt mondják, hogy "Gondolkodni tanítanak meg", amit része a matek tanulás, de konrkétan a matek tételeket és bizonyításokat soha sem fogod használni.

2023. júl. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én villamosmérnökként végeztem (BSc). Autóiparban sokat tanultam a szoftverfejlesztésről, de a tényleges implementáció (kódolás) kb 10-15 % között mozgott, helyette követelményeket, dizájnt meg kódteszteket készítettünk, esetleg más kódját review-ztuk. 1-2 évig nem rossz, de hosszú távon eléggé unalmas. Azóta is beágyazott szoftverfejlesztőként dolgozom, csak többet kódolok meg úgy általában érdekesebb, nagyobb kihívást jelentő és élvezetesebb feladataim vannak. Kell tudnod kapcsolásokat olvasnod, illetve adatlapok, dokumentációk alapán szoftvermodulokat készítened (eslősorban C/C++ nyelven), de nem árt ha értesz az automatizáláshoz, szkripteléshez (Python, bash, stb). Sok mindent munka során sajátít el az ember, nem az egyetemen.


(Egyetemi matekot utoljára akkor használtam, amikor a húgomnak tanítottam az integrálást, deriválást, diff egyenleteket, stb-t.)

2023. szept. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!