Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » IT: Mostanában milyen helyen...

IT: Mostanában milyen helyen érdemes munkalehetőségeket keresni? Főleg egyedi WordPress és frontend fejlesztői tudással.

Figyelt kérdés

Nagyon hosszú ideje dolgozom egy cégnél, de váltanék. Nagyon kiestem már a munkakeresés ritmusából. LinkedIn és Profession, ahol általában nézelődni szoktam a kérdésben szereplő tudásommal. (Ez a fő irány)


Hol érdemes még?



2023. júl. 25. 10:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

LinkedIn elég kell legyen, kb mindenki azt használja. Én Profession-re egyszer mentem fel, akkor is vagy nem is dobott be semmi hírdetést, vagy olyat ami már 1 hónapos és valószínűleg vissza sem jeleznének onnan.


A mostani helyemet is LinkedIn-en találtam.

2023. júl. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1: Köszi a választ. Ment a plusz, noha én most pont belefutottam olyanba, hogy a Profession-on meghirdetett pozi, nem volt LinkedIn-en. (Noha volt a cégnek oldala, és viszonylat frissebb post is.)


Az is tény, hogy volt olyan, hogy nem is volt hirdetés, hanem közvetlenül a céget képviselő írt rám LinkedIn-en.


A Facebookon is igyekszem minél több csoportban benne lenni, de ott kevésbé releváns, amit látok.

2023. júl. 25. 12:36
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

LinkedIn.


Ne is a nyitott pozíciókat nézd meg, hanem a cégeket és az ott dolgozó HReseket.


Pl.: Szeretnél bejutni az Oracle-hez (ami mondjuk nem a profilodba illik, de ötletem sincs hol használnak wordpress-t), akkor megnézed, hogy milyen HResek dolgoznak ott. Bejelölöd az egyiket linkedinen. Lehetőleg egy olyan embert, aki kirakta, hogy ő egy "talent acquisition expert" és elmondod neki, hogy szimpatikus a cég, így szívesen interjúznál náluk ha van a profilodba illő szabad pozíció.


Ez azért is jó, mert nem minden állás van meghirdetve.


Meg olyan is van, hogy mondjuk a "Laci csapatának pont kéne egy ember, de még nem is gondoltak arra, hogy meghirdessék, de azért tegyünk egy próbát".


Nekem konkrétan volt olyan, hogy felhívtak, hogy már betöltötték a pozíciót, amire jelentkeztem, de mivel tetszett az önéletrajzom nekik, így ha van kedvem közbe kérdeznék a csapatokat, hogy hova kell egy extra ember...


Szóval jobb egyből a "talent acquisition" embereknek írni.

2023. júl. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%

Profession akkor jó, ha 3evnel kevesebb tapasztalatod van, nagyon sok junior állás van. Munkáltató panaszkodott, hogy linkedin-en nem kezdők jeletkeznek, hanem mediorok és nyilván nem elég nekik a kezdő bér.


Neked már irány a linkedin

2023. júl. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
3-4: köszönöm szépen a válaszokat!
2023. júl. 25. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!