Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyetem után tanulnál inkább...

Egyetem után tanulnál inkább egy építőipari szakmát felnőttképzésben?

Figyelt kérdés

Például annak okán, hogy humán szakos tanári diplomád van és éppen csak elvegetálsz valahogy a fizetésedből.

Nem rinyálásból kérdem, tenni szeretnék, hogy ez változzon.



2023. júl. 27. 11:11
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

NEM, hacsak nem az lett volna eleve a kedvenc munkám.

Föleg az építöipar olyan, hogy nehéz fizikai munka, azaz 50 évesen roncs lesz töle az ember, emellett a fizetések közel sem olyan jók, ahogy a sok kivülálló elképzeli.


Ha tanárként nem tudok megélni - habár privát órákkal igen jól lehet keresni -, akkor keresek más olyan területet, ahol ahasznosítani tudom, amit tanultam és mégis megfizetik.

2023. júl. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Nem.
2023. júl. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
30%

Siman.

Ez a belerokkanos sztereotipia egy bullshit. Egyreszt ha nem vagy idiota es betartod a munkavedelmi eloirasokat, meg van egy alap allokepesseged es nem allsz neki gorbe hattal felpakolni 1,5 tonna cementet a harmadik emeletre, nem rokkansz bele. Egy felnott altalanos fizikumu ferfi embernek semmi baja sem leszaz epitoiparban, akinek meg is, az eleve nem oda valo. Az ilyenek 2 rekesz asvanyvizzel is megszakadnak az 5. emeletig.

Meg lehet nezni, hogy kik azok akik mozgasszervi problemaval kuzdenek 50-60 evesen. Akik eleve 30-50 kg tulsullyal es egyeb mozgasszervi problemakkal leteznek az iparban 30 eve. Ha nem ez a tipus vagy nem kell be_zarni 1-2 hulye pletyka miatt. Tovabba nem kotelezo eleted vegeig azt csinalni, kiprobalni ki lehet.


De nem ezen kell hogy muljon. Szereted, szeretned csinalni vagy sem? Mar 1-1 piackepes epitoipari kepzes is 3-600 eft, ha nem muszaj ne dobd ki ra a penzt. Sem az idot.

2023. júl. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
3, nem a beletokkanás a gond. Nem akarom megbántani a szerényebb értelmi képességekkel megáldottakat, de nem mindenkit elégít ki a cementhurcolás. Aki értelmes, tanult, annak egy idő után tetszik vagy sem, lelkileg problémát tud okozni (és általában okoz is), hogy ő ennél többet tud és akar
2023. júl. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
46%

#4 Ez is egy tévképzet. Az építőipar nem merül ki a cementhurcolásban, többek között erre is céloztam a példával, de nem átment hanem kiragadtad a saját perspektívádba fordítva.

A szakmunkás nem cipel cementet. Ezernyi más, érdekes tennivaló van az építőiparban. Aki ezzel a fizikailag tönkremész meg szellemileg tönkremész mert többre akarod vinni (haha, jó vicc, majd mindjárt kontrázok) dologgal jön, soha egy napot nem dolgozott szakmunkásként az építőiparban.


Ha már a munka értékét meg a szellemi kielégülést, értelmet felhoztad. Én dolgoztam építőiparban, gyártóiparban és multinál is (egyéb okok miatt most is tesztmérnök vagyok), úgy is mint segédmunkás, mint szakmunkás és mint mérnök. A multis irodai környezetben legalább annyi (ha nem több) igénytelen, wc deszkára szaró, tapló, ozzadtságszagú se_gfej van, mint egy építkezésen. A kettő réteg között 1 különbség van. Az irodában emberségből töredéket látsz. Bohóc gyerekek, pályakezdők vihognak össze-vissza, a multis környezetben olyan baromságokat nyomnak rád amitől szó szerint elbutulsz. Mire gondolok? Az idióta scrum, a teljesen értelmetlen meetingek ahol tömegével vannak olyan fogalmatlan, relatíve magas pozícióban dolgozó emberek, akikkel nem tudsz olyan értelmesen kommunikálni mint egy építőiparban dolgozó cigánygyerekkel. A monitor előtt görnyedés, a zárt irodatér, légkondicionálás, a túlzsúfolt WC-k higiéniája, a munkaszervezés képességének teljes hiánya, projektorientált gondokodás teljes hiánya, a diversity erőltetése, ilyen napok, olyan napok, rendszeres tömeges részegedés csapatépítés alatt, stb. Egyszerűen okádék, szó szerint semmivel sem rosszabb sem szellemileg sem a munka értékét tekintve egy multis irodai környezet, mint egy kivitelezési terület. Ja és még valami ami baromira hiányzik a multis közegből, a tisztelet. Az egymás iránti tisztelet. Az építőiparban ez máshogy működik. Más társadalmi rétegek vannak többségében. Az irodában meg az olyan billentyűzeten pötyörkész baromarcok, akik azt hiszik hogy különbek bárkinél. Nem, nem különbek. Akkor sem, ha az értelmi képességek eltérnek. Te sem vagy különb. És neked is van olyan kollégád aki a fikáját pöckölgeti, körmét rágja meg összesza_rja a WC csészét, talán még a deszkát is. Lehet hogy pont te vagy az egyik.

2023. júl. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Senior Séf ***** válasza:
67%
Ha fiatalon megtapasztaltam volna, hogy milyen boldogságot okoz nekem a nyers fa érintése, illata, a fäszom se ment volna egyetemre.
2023. júl. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!