Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres most egy “vezető...

Mennyit keres most egy “vezető jegyvizsgáló”?

Figyelt kérdés
Ill. mennyire nehéz 4,5hónapos átképzés?

2023. júl. 29. 18:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
350-400körül , de elég nehéz a képzést sok embert buktatnak meg.
2023. júl. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha sokat túlórázol és pihenő napokon is bemész akkor lehet ennél többet is keresni, csak akkor életed nem lesz. Elég kimerítő ez a 16 órás szolgálat + éjszaka.
2023. júl. 30. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindkettőtöknek…

Második! Te is ezen területen dolgozol?

2023. júl. 30. 10:54
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Már január óta nem de lehet visszamegyek.
2023. júl. 31. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

4/4-es

Átlagosan hány órát dolgoznak egy hónapban? Mi a különbség egy jegykezelő és egy vezető jegykezelő között?

2023. júl. 31. 13:40
 6/11 anonim ***** válasza:
55%

Ezt még 5 éve írtam, azóta is aktuális.


A vasútnál három "kalauz" munkakör van.


(az ellenőrző közeget most nem írom le)



Fedélzeti jegyellenőr: Ők forgalmat nem tanulnak, csak és kizárólag kereskedelmi feladatik vannak (jegyeladás,ellenőrzés) a kereskedelmi vizsga MÁV-n belüli így viszonylag könnyen megcsinálható. Önállóan egy vonaton nem dolgozhatnak.



Jegyvizsgáló: Kereskedelmi rész ugyanaz mint fentebb leírtam, de ők már viszont forgalmat is tanulnak, a tanfolyam végén hatósági vizsgát kell tenni a KTI-nél.


Itt már elég sok a bukás, nehéz az anyag, de tanulással azért megcsinálható, első sikertelen vizsga után még van 2 lehetőséged. Ők sem dolgozhatnak önállóan.



Vezető jegyvizsgáló: Kereskedelmi rész szintén ugyanaz, viszont a forgalomból itt már sokkal többet és részletesen tudni kell. A vizsga szintén KTI-nél van, magas követelménnyel ezáltal magas a bukások aránya is.


Főbb feladatik a kereskedelmi részén kívül a vonatterhelés elkészítése, MV felhatalmazása indulásra, szükség esetén fékpróba megtartása, tolatás vezetése.


Ők már egyedül vagy alájuk beosztott jegyvizsgálóval dolgoznak.



Az hogy mennyi a kötelező óra egy hónapban attól függ, hány munkanap van egy hónapban. pl: 21 munkanap, akkor 21*8=168 a kötelező ledolgozandó óra, e felett amit dolgozol azt már túlórában fizetik. Vannak olyan telepállomások ahol nem nagyon van túlóra, de mivel nagy a munkaerő hiány így legtöbb helyen rengeteg túlóra van, 20-30 óra havonta simán van. A beosztásodat mindig előre egy hónapra megkapod, egy nap maximum 16 órát dolgozhatsz, tehát ha pl egy hónapban csak hosszú szolgálatokat kapsz akkor simán lehet olyan hogy egy hónapban csak 12-13 napot kell dolgoznod.


Az én fizetésem 450-500 netto, átlag kb 20 túlórával.

2023. júl. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm 6/6-os!

Nagy segítség a döntéshozásban, amit írtál. Köszönöm!

2023. júl. 31. 19:48
 8/11 A kérdező kommentje:
Utolsóhoz. Mai nap kaptam a tájékoztatást, hogy csak jegykezelő képzésre van lehetőség. Ők sokkal kevesebbet keresnek?
2023. júl. 31. 20:55
 9/11 anonim ***** válasza:
Először mindenki jegyvizsgalo lesz, a vezető jegyvizsgalo külön képzés, amire szinte mindenkit elküldenek 3 hónap jegyvizsgalo munka után. Ha fedélzetisre gondolsz, az más, ott kevesebb a bér. Vedd figyelembe, hogy ami összeget írtam, abba minden pótlék, túlóra benne van.
2023. júl. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Érdeklődni szeretnék,hogy mi most a helyzet ezen a területen kezdőként?

Nagyon jó válaszokat olvastam itt ,de érdekelne ,hogy egy kezdődnek is ennyi a bére vagy ebben van esetleg a többéves munkáért járó "pótlék "is?

Milyen +juttatások vannak meg efölött a fizetés mellé (szép kártya,étkezési jegy...)vagy ez 450-500e összegben benne van?

Köszönöm 😊

márc. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!