Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Visszatért a nagy tömeges...

Visszatért a nagy tömeges munkanélküliség időszaka (mint kb. 2008-2013), vagy hogy látjátok?

Figyelt kérdés

Neked van munkád vagy álláskereső ismerősöd vagy milyen nehéz volt az utóbbi hónapokban munkahelyet váltani, találni?

Ismerős, rokon pályakezdők mennyire tudnak elhelyezkedni, esetleg főnökök, hr-esek irhatnak mennyire könnyű/nehéz embert találni?

Írjatok települést is!



2023. aug. 5. 12:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%

nem tapasztalom hogy nehèz lenne munkàt talàlni.


Csongràd-Csanàd

2023. aug. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
62%
nem tért vissza szerencsére
2023. aug. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
20%
Inkább munkaerőhiány van, csak az nem dolgozik aki nem akar. Meg aki válogat.
2023. aug. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
25%

jelenleg munkaerőhiány van, nagyon messze vagyunk attól, ahol voltunk 2008-ban.


Akkor tényleg diplomásként jelentkeztem még mosogatónak is, azóta is néha nosztalgiából visszanézem azokat a leveleket amiket akkor kiküldtem.


Gyári munkák, fekete-fehér mosogató, eladó, pénztáros, otthoni parfümdobozoló, minden amit el tudtok képzelni, mindezt Budapesten.


Azóta tényleg könyörögnek a gyárak is, hogy menjünk oda.


Ha elveszíteném az állásom, biztosan nem aggódnék, lenne mit csinálni, csak épp nem azt, amit az ember akar.

2023. aug. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
67%

Van munkám, de keresek mellette jobban fizetőt. Voltam mostanában egy pár interjún. Munka van csak normálisan fizetni nem nagyon akarnak


Gy-M-S megye

2023. aug. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
Audit ajánlom
2023. aug. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
41%
#5 mégis miből fizessen? A bér mellé majdnem ugyanannyit fizetni kell az államnak. Tehát te a munkáddal kétszer annyit kell termelj mint amennyit kapsz. Azaz többet, mert a cég egyéb költségeit és a profitot itt nem számoltuk bele. Egyszerűen képtelenek többet adni. Akarni lehet, de meg is kell termelni a cégnek az adó és egyéb költségvonzataival együtt, hogy oda tudja adni.
2023. aug. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%

#7


Én ezzel tisztában vagyok csak nem igazán érdekel. Bérből élek, az hogy mennyibe kerül a cégnek, nem az én dolgom.

2023. aug. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
24%
Kicsit nehezebb mint pár éve, de nincs nagy gáz. Jobban utána kell menni a melóknak, de ennyi.
2023. aug. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
48%
#8 pedig jobban jársz ha érdekel. Ha többet kell fizetnie és te azt máshogyan nem termeled meg, árat kell emeljen. Az szépen begyűrűzik mindenhova és megjelenik a fogyasztói árakban. Aminek áfa vonzata is van. Tehát 1 Ft béremelés az ottani adók miatt 3 Ft-ba kerül a cégnek, a beszállító rátesz még 2 Ft-ot (az ő költsége és adói), majd a bolt ugyanezt, majd az áfa, azért hogy te 1 Ft-al többet keress összesen 9 Ft-al emelkedik az adott cég termékeinek az ára. Ha van 9 terméke akkor átlag mind 1-1 Ft-al. Szóval ugyanott leszel mint eddig voltál, sőt még rosszabbul is jársz, ha egy hónapban több ilyen termékre is szükséged van.
2023. aug. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!