Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kutató szeretnék lenni,...

Kutató szeretnék lenni, hogyan oldjam meg?

Figyelt kérdés

Mentálisan nem vagyok teljesen ép. Hallucináltam vizsgaidőszakban, pedig csak első éves vagyok Bsn-n. Túl nagy a terhelés. És levelezőn vagyok.


Hogyan szedjek össze annyi pénzt, hogy tudjak csak tanulással foglalkozni?

Jelenleg dolgoznom kell suli mellett.



2023. aug. 6. 01:16
1 2
 1/16 krwkco ***** válasza:
93%

"Kutató szeretnék lenni, hogyan oldjam meg?"

Ez nehét kérdés.

Először is mit értesz bsn alatt?

Business School Netherlands? Bachelor of Science in Nursing?

Másodszor az a baj, hogy kutatónak lenni nagyon kompetitív terület. Aki másodjára fedez fel vagy dolgoz ki valamit, az nem fedezett fel semmit. Szóval csak a legjobbak sikeresek. A levelező nem a legjobb kiindulás a fiatal, nappalin végzett, tudományos diákkörben kutatási gyakorlatot szerzett egyetemistákkal szemben.

2023. aug. 6. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 krwkco ***** válasza:
76%
nehéz
2023. aug. 6. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%
Tanulj jobban
2023. aug. 6. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%
Egyetemen kérdezd meg a tanszéken, ott elmondják, hogy BSc, MSc, PhD, majd elmész szépen 2 év posztdoktorira külföldre, aztán ha van hely és kellesz, talán felvesznek tanársegédnek, aztán jó sok év múlva ha van hely és a témád hoz pénzt az egyetemnek, és oktatási is eleget emellett, talán adjunktus leszel (ez akár 5-10 év is lehet) és még mindig nem azzal foglalkozol amivel akarsz, és még egy csomó idő mire docens leszel és talán akkor már habilitálhatsz, ha tanításban és kutatásban is vannak eredményeid. Szóval agy vajjal lehet nem ebbe kellene gondolkodni, ha a BSc is erőfeszítés. Ez egy életpálya.
2023. aug. 6. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Itt az első feladat. Kutasd ki, hogy hogy lehet belőled kutató.
2023. aug. 6. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%
Engedd el.
2023. aug. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem #6. =D
2023. aug. 6. 12:21
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ez nem teljesen rajtad múlik ha tetszik, ha nem.
2023. aug. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
#8 Igen, olvastam hogyan lehet valaki kutató. Egy csomó mindennek meg kell felelni.
2023. aug. 6. 13:00
 10/16 krwkco ***** válasza:

"Egy csomó mindennek meg kell felelni."

Ez nem így van.

Nincsenek rögzített szabályok arra, hogy ki lehet kutató. Alapjában véve az a kutató, akit megszerzi a szükséges anyagi eszközöket. Pl. egy intézmény felveszi egy kutatói állásba. Egy milliárdos finanszírozza a kutatásait. Vagy akár maga teremti meg ennek a feltételeit.

Kutatónak lenni még általános iskolai végzettséghez sincs kötve.

De egy jól működő világban azok kapják az ilyen pozíciókat, akik elegendő ismeretanyaggal rendelkeznek. És megfelelő szellemi képességekkel ahhoz, hogy erre építve új ismereteket hozzanak létre.

2023. aug. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!