Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek tényleg lehet...

Szerintetek tényleg lehet családi háttér nélkül ilyen életet élni vagy csak marketing-délibáb az egész?

Figyelt kérdés

Számos önfejlesztő, motivációs könyvet, anyagot bújok évek óta és a rövid, tömör konklúzióim a következők.


1. A pénz nem boldogít... Feltéve ha évi 75000 dollárnál (havi durván 2,2 millió HUF) több van. Jogos, de ennyit ki tud elérni?


2. A szabadidő és az egészség fontosabb a pénznél. Szintén jogos, de visszautalva az 1-es pontra, hol létezik olyan munka, ahol az évi 75000 USD-n felül még a work-life balance is oké? (mármint ha nem te vagy Matolcsy fia, Orbán Ráhel vagy hasonlók vagy nem csak öregemberként akarod ezt elérni, mint Warren Buffett meg Charlie Munger)


3. A jó dolgokhoz nem vagy csak kevés pénz kell, egyébként is védd a környezetet, csökkentsd az ökológiai lábnyomodat, fogyassz tudatosabban és kevesebbet. Szintén jogos, de van egy bizonyos szint, ami alá nem tudsz már menni és paradox módon minél nagyobb mentropoliszok felé haladsz, annál több ingyenes és minőségi időtöltési lehetőség van, annál több alkalmi munkát vágnak hozzád, annál jobb a közlekedés, viszont annál drágább vagy nehézkesebb megoldani a lakhatást. Vidéken ha felhasogatod a tűzifát és kigazolsz a kertben a néni a rendelkezésedre bocsát egy hatalmas szobát a kádár kockában. Ugyanezt tedd meg Pesten vagy bármilyen nagyvárosban...


És közben találd meg a flow-t, ami boldoggá tesz és ha még pénzt is kapsz érte, nem pedig egy gyűlölt mókuskerékkel kell keresztfinanszíroznod azt, amit szeretsz, amire vágysz, akkor jackpot.


Ami igazán boldoggá tenne, ha beutazhatnám a világot, de nem a mostanság divatos módon. Felfordul a gyomrom a közösségi médiától, besokalltam a nagyvárosok hangulatától, újabban kizárólag túlélőbázisként tekintek rájuk, ahol annyi időt kell töltenem, ami feltétlenül szükséges az életbenmaradásomhoz, ugyanakkor minél jobban kivonódom ebből a közegből, annál több pénzre lenne szükségem.


Egyre divatosabb a digitális nomádság, de aki valaha akár csak országon belül (ahol sok mindenben hátul kullogunk, de hálózati lefedettségben és sávszélességben világviszonylatban is elég jó pozícióban vagyunk) is kirándult, túrázott, az tudja, hogy a marketingprospektus és a valóság köszönőviszonyban sincs egymással.


Úgyhogy van az a digitális nomád, aki ugyanúgy dolgozik, mint bárki más, csak az "irodája" egy rövidtávra (a hosszútávnál rosszabb konstrukciókkal) bérelt apartman és nagyvárosból nagyvárosba vándorol bizonyos időközönként. Jobb, mint egy helyen megöregedni és meghalni és csak 5 napokra látni szabadság alatt jó drágán valami zsúfolt turistaparadicsomot, de azért nem az igazi, ráadásul elég magas folyamatos jövedelemre van szükséged.


Meg van az a világutazó, aki elővigyázatosságból mutatja magát szegénynek, főleg a harmadik világban, de valójában mindig van mihez nyúlnia szorult helyzetben.


Tényleg létezhet 1-2 elszánt jó értelemben őrült emberen kívül, aki ténylegesen mindenféle háttér nélkül vág bele ilyesmibe és arra számít, hogy mindig lesz valahogy, mindig az utolsó pillanat előtt lesz élelme, ivóvize, hajléka (másfelé sokkal zordabb időjárási körülmények is lehetnek) és B és C tervek nélkül is túléli az egészet?



2023. aug. 6. 13:44
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem lehet, ha tudatosan erre készülsz, tehát nem úgy, hogy mondjuk “vagy 25 éves és te holnaptól így fogsz élni” típusú hozzáállással.
2023. aug. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

75000 USD / év az egyáltalán nem Matolcsy vagy Warren Buffet szint. Tessék itt van a Wise fizetési bérsávja:


[link]


Egy Level 1 Junior Engineer fizetése a Wise-nál 110 000 USD-ről indul. Bár én nem egy ilyen jól fizető céggel állok szerződésben, de Medior+ tapasztalattal Cloud Security területen dolgozom 100% remote, Magyarországról egy amerikai cégnek és 105 000 USD + bónusz a fizetésem 6 éves tapasztalattal. (mérnökinfó BSc + Cyber Security Engineer MSc diplomával) 29 évesen.


"Számos önfejlesztő, motivációs könyvet, anyagot bújok évek óta"


Szerintem semmi értelme az ilyenek olvasgatásának, mert ilyet rendre tanulatlan, végzettség és egzisztencia nélküli emberek írnak akiknek az egyetlen céljuk a pénzszerzés azzal hogy kiadják a saját önfejlesztő hülyeségeiket. Ha boldog akarsz lenni akkor orientálódj egy olyan terület felé ami boldoggá tesz. Ez a "mókuskerék" kifejezés is tipikusan ilyen önjelölt coachok kedvenc kifejezése. Miért lenne bárki élete mókuskerék ha azt csinálja nap mint nap amit szeret? Én minden nap úgy kelek fel hogy élvezem a munkánat, a munkám mellett űzöm a hobbimat amit szintén nagyon szeretek és semmi szükségét nem érzem hogy luxusyachtom legyen vagy hetente járjam a világ különböző országait, mert egyszerűen az utóbbira nekem semmi igényem nincs.

2023. aug. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33%
Elérhető. MO-hoz nem is kell 75000$ évente, mivel amcsikhoz képest ez egy olcsó ország. Ezáltal nem kell havi 2,2 millió sem. 1.1 millió havi bevétellel én kényelmesen elvagyok és még diplomám sincs.
2023. aug. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

1. Ezek amerikai fizetések ahol az átlag fizetés 60 ezer dollár. Magyar viszonylatban ez annyi lenne mintha nettó 600 ezret vinnél havonta haza.

(Ugyan soknak tűnik a 70 ezer dollár, de a bérleti költségek jóval magasabbak mint itthon és a legtöbb szolgáltatás is drágább)


2. Megint csak ha magyar viszonylatra vetíted akkor ugyan úgy igaz. Ha választhatsz mondjuk nettó 750 és 600 között de az előbbinél folyton túlórázol és stresszelsz akkor nem biztos hogy megéri.


3. Nagyobb városok drágábbak lakhatásilag ez tény, de jobbak a munkalehetőségek és jobban is lehet keresni. Mondjuk egy Győrbe ugyan úgy elmehetsz a közelbe túrázni, nyáron résztvehetsz ingyenes koncerteken és társai.


Egyébként meg minden ember más, nekem nem célom digitális nomádnak lenni, pedig a munkám miatt megtehetném, ugyanez igaz az utazgatásra is. Szeretek utazni, de nekem bőven elég évi 1-2 alkalom amikor elmehetek valahova ahova szeretnék, nincs igényem arra hogy havonta utazgassak.

Önfejlesztő könyvek többsége pedig nem fog senkinek se segíteni, mert nincs 1 stratégia ami mindenkinek működni fog.

2023. aug. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%

Egyetértek a mondandód lényegével, én többször is megszívtam, mondhatni saját káromon tanultam meg hogy mennyire "prospektusszagú" álvalóság ez a... mi is? Talán a digitális nomádság - pénzügyi függetlenség - találd meg önmagad háromszögben leírható... mi is? Valami.

Van annak is azért oka, hogy az emberekben van igény erre, számomra nyilvánvaló hogy megvannak az életmódunknak azoknak a pontja ahol egész egyszerűen ELÉG... és nemet kell mondani, ki kell szállni, valamilyen formában.

Szerintem itt a kulcs, hogy valamilyen formában, és hogy milyen formában.

Ha csak másokat, "magazinüteneteket" másolsz, annak kudarc lesz a vége.

Egy könyvben, ami mellesleg évekre félrevitte, kisiklatta az életemet olvastam ezt hogy a saját rendszeredet kell kialakítanod hogy elérhesd a saját céljaidat. Szerintem ez az egyik kulcs és már nagyon sajnálom hogy nem ezt a pontot vettem az egészből igazán komolyan... de talán még nem késő.

Ha be vagy sokallva ettől az egésztől akkor érdemes ezt fontolóra venni, meg valamilyen meditációs módszert is huzamosabb ideig alkalmazni.

Ha mélyebb kapcsolatba lépsz önmagaddal akkor talán arra is választ találsz hogy valójában az adja-e a problémáidra a megoldást amit addig gondoltál.

Én elég jól haladok ezzel de még mindig vannak olyan elakadásaim amik szerintem ennek köszönhetőek. Olyan jellegűek hogy hol is kéne élnem stb.

Mindemellett súlyos anyagi gondjaim is, szóval leginkább azok megoldására kell összpontosítanom. Egyébként ez is olyan terület (az anyagiak) amik a kérdésben hordozzák a választ. Ha elkezdesz igazán keményen dolgozni egy függetlenedős háttéren akkor már az ad annyi tapasztalatot, önismeretet, érdekes találkozást stb. ami még közelebb vezet ahhoz hogy mivel akarsz foglalkozni. Ha van valami hobbid amit a lélekölő munkád (mert a nagyvárosi melók 99%-a az, akárhogy csomagoljuk, keretezzük) helyett hosszabb távon el tudsz képzelni, az is egy ilyen helyzetben tud igazi töltekezéssel járni.

Tehát a miből? és a mit? kérdésére is szinte egyszerre kaphatsz válaszokat.

A hol? kérdés az egyik legfogósabb, én legalábbis mint írtam azon pörgök épp :) Hasonló dimenzióban mint te bár én nem vetem meg a (magyar léptékben nagy) nagyvárosi létet, BP nagyjából kizárva de máshol el tudom képzelni akár a kettő összehangolását is, ahogy az őseim is tették, lakás benn, tanya kinn. Miért is ne?

Hú bocsi hogy ennyit írtam, pontozd le nyugodtan. Ez a kérdés nagyon betalált nálam.

2023. aug. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
34%

1# Rengetegen.


IT-ban az egy senior fizetés már +5 év tapasztalattal, de az amerikai 75 ezer dollár nem itthon br 2.2 milliónak felel meg. USAban kb 60 ezer dollár az átlag fizetés most, de ez egy elég régi


... de itt több probléma van.


A 2010-es tanulmány, amire gondolsz azt mondja ki, hogy 75 ezer dollárig boldogít a pénz ha az usaban nézzük, mint éves br kereset.


Tehát nem azt mondja, mint amit írtál, hogy 75 ezernél kezdődik a boldogság.


2010-ben 40 ezer volt az átlag kereset az USAban, tehát kb átlag kereset duplájánál ált meg. Mai pénz értéknél most már inkább 120 ezer dollár lenne, de szerintem ezt nem lehet úgy átfordítani a magyar példára, hogy az egy az egyben átváltjuk a 120 ezer dollárt forintra.


Szerintem itthon is kb úgy kéne vele számolni, hogy átlag kereset kétszerese, ami kb br 1.1 millió, ami azért már elég sokan elérnek az életükben itthon.


------------------------------------------------------------------------


2. Megint IT. Itt elég jó a worklife balance. Egyik ismerősöm egy multinál úgy keresi a rengeteg pénzt, hogy napi 4-6 órát "dolgozik", de akkor sem csinál igazán semmit. Utóbbi 6 hónapban kb 100 szor kódot írt és lényegében egész nap belső oktató anyagokat néz. Azt mondta, az az igazán nehéz, hogy amikor be kell menni az irodába úgy tegyen, mintha lenne bármit is csinálnia.


Nekem már kicsit "nehezebb" a munkám programozóként, de én is itthonról az ágyból, kanapéról tolom és sok olyan napom van, amikor szinte semmit sem csinálok.


------------------------------------------------------------------------


3. Igen, egy bizonyos szinten, nem megyünk egy bizonyos szint alá, de a fentebb, írt br 1.1 millió is szerintem olyan nagy össze itthon, hogy igazán semmi problémád nem lesz pénzügyileg. Maximum ebből a pénzből nem veszel az ötödik kerületben 100nmres lakást, de a legtöbb ember, amúgy is örökli az ingatlant. Meg lesz egy párod, aki szintén fog pénzt keresni és az ő oldaláról is jön majd örökség.


------------------------------------------------------------------------


Az utazás meg tud nagyon olcsó lenni. Egyik ismerősöm szociális munkásnak tanult, kb nettó 250 ezret keres és folyamaton valahol európában látom intsán mindig máshol.

2023. aug. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Fullstack developerként lehet.

Én úgy vagyok vele, hogy a kevés fizetés is elég.

Nem lennék sokkal boldogabb ha másfél helyett két milliót kapnék ráadásul mostani hely nagyon nyugis.

Havi 500 ezer különbség nem ér annyit, hogy stresszeljek érte.

2023. aug. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7 Pont azt mondja az előtted válaszoló, hogy bizonyos szint fölött nem számít a boldogság perspektívájából a plusz jövedelem. Ha 1,5-et keresel, persze hogy nem számít a +500 mivel jelenlegi fizudból is bőven kijössz. És ha mondjuk 400-at keresnél most, akkor is azt gondolnád, hogy nem stresszelnél azért a +500-ért? :D
2023. aug. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Olyan életet csinálsz magadnak, amilyet szeretnél - ha az igényeidet hozzá tudod igazítani a pénzt kereső teljesítményedhez.
2023. aug. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Még valami eszembe jutott. Talán itt vagy a Kiszámolón olvastam, de az is lehet hogy Baráth Andrásnál, már nem tudom. Az volt a lényege, hogy hajlamosak vagyunk arról is elfeledkezni, hogy a "corporate world-ben" a heti 2x1 hét szabi (vagy még több is): ADOTT.

Amit én teszek hozzá, hogy biztos hogy nem elég ez, főleg kezdőként? Biztos hogy annyival rosszabb mint kudarcos projektekbe fogni, kergetni valami délibáb, úgy hogy 365 napból egy nap nyugtod sincs,legrosszabb esetben csórón, legatyásodva ülsz otthon... mai eszemmel sokkal jobban értékelném ezt a lehetőséget. Majd, ha ez megvan, meg van némi tőkém is, jöhetnek az értékteremtő munkák. Addig marad a szalag, a lehetőségekhez mérten élvezhető módom kivitelezve.

2023. aug. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!