Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kávézóban dolgozok. Melyik...

Kávézóban dolgozok. Melyik kategória alapján kell kapnom a fizetésem?

Figyelt kérdés
Alapképzés utolsó évében szeptembertől mostanig, jelenleg is egy kávézóban dolgozok. Nem kötődik a szakomhoz, végzettségemhez, nem turizmus vendéglátást tanultam. Pultos/barista vagyok. Eddig EFO-ba jelentettek be, 1000 forintos órabérérrel. (Eltartanak, eddig jó volt). Most már elköltöznék, esküvőre gyűjtenék, stb, szóval több pénzre lenne szükségem, de lehetőségeim nem sok van. Most atjelentettek 6 órás jogviszonyba, de a fizetésemet nemhogy a garantált bérminimumra adnák, hanem a minimálbérre, azaz kiszámolva borravalóval 130 ezer forintot vinnék haza (havi 145 órát dolgozok átlagban). Melyik bérsávhoz kellene számolnia a cégnek a fizetésem? A 232es minimálbér vagy 297es garantált bérminimum?

2023. aug. 9. 23:26
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Akkor hadd fessem kicsit körbe a helyzetet, ha már ennyire szerettek névtelenül pofazni..


Üdvözlök mindenkit Debrecenben, ahol ezermilliárd álláslehetőség van, minimálbérért vagy kevesebbért, minden teljes munkaidőben, azaz már itt kilőtt számomra a lehetőségek nagy része. Három évvel ezelőtt kezdtem el keresni munkát, ahogy persze minden diák, diákmunkával. Itt havonta kétszer szóltak, hogy menjek, hat órára, tehát korán letettem hogy havi bevételem 15 ezer, ha volt több munka, max 30 ezer volt. A részmunkaidős állások csak nevében részmunkaidősek, egész napok vállalása szükséges, ami nem volt kompatibilis az orarendemnel (sok gyakorlati órám volt). Másfél évig kuli munkából, korrepetálásból, vintedezésből volt pénzem. Tavaly júliusban vettek fel a mostani munkahelyemre. Na most, hiába 1000 forint az órabér, fix péntek-szombat-vasárnapi 8, 12,5 és 9, órában volt, hogy havi 110 órat dolgoztam nappali mellett. Így borravalóval megvolt a 130-140 ezer forint. Kinyultam a munkától, egy szabadnapom sem volt júniusig, egyetem és munka miatt, de lediplomáztam, és igen, versenyképes diplomával, ugyanis nem azért nem vesznek fel sehova, mert szart sem ér, hanem azért, mert az általános munkarendi beosztásban nem tudnék 40 órát vállalni. Szociológus vagyok, mesterre megyek szeptembertől. Arra az öt részmunkaidős relatív hirdetésre mind beadtam már a jelentkezésem.


Kva könnyű károgni a másik oldalról, deDebrecen csak nevében nagyváros, pusztulat itt az élet, csak arra voltam kíváncsi, hogy az én munkatársaim, azok is, akik most jöttek ide, szakmai minimálbérre vannak bejelentve, pedig nekik sincs szakirányú végzettségük, míg engem minimálbérre akarnak bejelenteni (eddig efos voltam), pedit ugyanazokkal a papirokkal rendelkeznek, mint én.

2023. aug. 11. 10:11
 12/15 anonim ***** válasza:
0%

1. Nem kötelező debrecenben maradni.

2. A szociológus nem versenyképes diploma, bármennyire is ezt hitették el veletek :D

2023. aug. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Jaj istenem.. de jól tudod.. nem vagyok olyan anyagi helyzetben, hogy költözzek. Most ecsetelem a kérdésben.. plusz a szociológus versenyképes, attól még mert nem informatikus vagy mérnök, kb bármilyen multi, hr, kutatás, stb szívesen látja őket 😂 de okos vagy..
2023. aug. 11. 12:57
 14/15 anonim ***** válasza:
0%
Én nem is mondtam, hogy informatikus vagy mérnök a versenyképes. Nekem sem az van, mégis versenyképes a diplomám. És ha ennyire kb bármelyik multi, hr, kutatás szívesen látna, akkor miért kávét főzöl? :) Tudom, tudom, debrecenben nincs lehetőség... De látod, pont ettől lesz nem versenyképes a papírod.
2023. aug. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Azért főzök kávét, mert ahogy mondtam, kb 5 cég hirdet részmunkaidős hr/multi állást.. tőlük még várom a visszajelzést. Szaktársaim már itt ott elhelyezkedtek teljes munkaidőben.
2023. aug. 11. 15:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!