Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet egy biztos,...

Hogyan lehet egy biztos, pénzügyi egzisztenciát felépíteni?

Figyelt kérdés

A párom és én is most kezdjük az egyetemet, mindketten pénzügyi irányban megyünk tovább. Nos én egész gyermekkoromban csak a küszködést, meg a létbizonytalanságot láttam a családomon, nem volt elég pénz, veszekedtek a pénz miatt, szóval egy folyamatos feszültségforrás volt. Viszont én eldöntöttem hogy nem akarom így leélni az életem, nem szeretném hogy a gyermekemnek ne legyenek lehetőségei, szeretnék élményeket, nem akarok ez miatt aggódni. Nos én azt látom, hogy bár vannak problémák Magyarországon, azért vidéken is (Szeged) bizony vannak kacsalábon forgó kastélyok, az embereknek van pénzük, legalábbis ahogy én látom ,,lám nem mindenki él olyan keservesen mint mi”

Szóval a kérdésem az lenne hogy akik jól élnek, tudnak bánni a pénzzel azok hogyan kezelik tudatosan? Már fiatalon is raktak félre, szépen lassan építgették fel magukat? Ha dolgoznak akkor milyen területen, ha befektetnek akkor milyen területen? Mik azok az alapvető dolgok amik szerint élnek? Mit tanácsolnának egy 19-20 éves fiatal párnak?



2023. aug. 10. 11:04
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Bevétel növelése. Szépen, lépésenként. Nyilván nem egyre több meló vagy idő árán, inkább a kiszervezések felé caplatva gőzerővel, majd megpihenve végre, amikor stabil a megoldás, és sikerül kicsit háttérbe kerülni. Soká lesz, de ez egyáltalán nem baj. Ez különböztet meg a többségtől: te végigmentél ezen.


Nyilván a harácsolás se térül meg, és az osztogatás se. Bölcs visszaosztással, kellemes körülmények fenntartására tanítással mindig beljebb leszel az elsöprő többségnél. Igazából az a kérdés, hogy ez neked nem triviális, vagy megfeledkeztél róla, vagy mi a franc van?

2023. aug. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Az is nagyon fontos, hogy felismerd és helyesen tudd felmérni, hogy mik a valós szükségleteid, mi az amit tényleg megengedhetsz magadnak. Nagyon sokan, főleg akik szerényebb anyagi helyzetű családból jönnek, hajlamosak felnőttként túlkompenzálni. Mondván "a szüleim sosem engedhették meg maguknak, így én ezen nem fogok spórolni". Csakhogy a látványosan drága/kényelmes életmód sok esetben sokkal többe kerül, mint az ember azt képes felmérni és egyáltalán nem biztos, hogy attól leszel valóban jómódú, hogy látványosan drága dolgokra költesz. Sok esetben pont azoknak nincs is annyi pénzük, akik feltűnően drága holmikat vesznek, mert a látványra megy el a pénzük, vagy akár hiteleket is felvesznek rájuk, miközben a nagy látszat gazdagsággal fel is élik minden pénzüket és alig futja nekik ezekre.

Sok esetben az igazán gazdag embereken nem is látod, hogy mennyi pénzük van a bankban, befektetésekben, lakásokban, egyéb megtakarításokban, mert ahelyett, hogy látványosan szórnák a pénzt felesleges luxus holmikra, szép kényelmesen élnek nagy anyagi biztonságban, mert tudják, hogy ha kell, akkor van mihez nyúlniuk, de mivel elég nekik a hétköznapi kényelem, senki nem látja rajtuk, hogy mennyi pénzük van.


Keress rá, hogy Honnan lehet felismerni egy milliomost és olvasd el a könyv történetét! Nagyon tanulságos pénzügyi tudatosság témában.

2023. aug. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!