Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Igaz, hogy vannak olyan...

Igaz, hogy vannak olyan helyek Magyarországon ahova nem vesznek fel magyar embert dolgozni?

Figyelt kérdés

Vagy ez csak ilyen városi legenda, "pletyka"?

Állítólag azért mert a nem magyar jóval kevesebbel is beéri. Igaz ez?


2023. aug. 11. 06:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló létezik.

Képesek inkább behozni az ukránt, oroszt, olaszt, törököt filippint X hónapra (nem évekre) mert az sokkal olcsóbban dolgozik. Nálunk a Molnal inkább vannak külföldiek mintsem magyar. És bizony jól is keresnek. Jobban mint 1 magyar. Ingyen szállás, ingyen kaja, ingyenes busz ami hozza viszi őket.

2023. aug. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A külügyminisztérium. Ott alig van magyar.
2023. aug. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#1, de hogy lehet ha olcsó munkaerő az ukrán, filippínó, de mégis jól keresnek? Ahogy írtad...
2023. aug. 11. 15:24
 4/7 anonim ***** válasza:

1: És ez mért éri meg??

Én is nyitottam erről topicot, filippínók 2-2,5-ször annyiba kerülnek a munkáltatónak, + tolmács, mint a magyar, mégse a magyart veszik fel.

MIÉRT?

2023. aug. 12. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ezeknek a "hallottam" dolgoknak a fele legenda.


Egyrészt az ilyen munkavállalók tényleg sokszor olyan melót csinálnak, amire nincs magyar jelentkező. Mert persze mindenki szerint jó lenne napi 12 órát egy hűtőházban csirkét vágni, csak éppen a valóságban a kutya nem megy, aki meg mégis, az utazik 300km-et és csinálja 2x pénzért ausztriában (kb ezért nincs itthon mezőgazdasági melóra sem ember, mert majdnem annyi pénzből lehet eljönni a román/bulgár idénymunkásnak Mo-ra gyümölcsöt szedni, mint Spanyolországba/Franciaországba, csak a pénz 3x-os)


A külföldi sokszor azért tud olcsóbb lenni, mert bérelt munkaerő. Az ilyen a cégnek adózási szempontból másként jelenik meg, mint a saját alkalmazott.


Másrészt sok esetben a közvetítő cég is külföldi, ahol aztán kézen közön eltűnik az adózá

2023. aug. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1 vagyok.

Megprobalom nagyon érthetően és egyszerűen írni.

Noss: ez nem csak halottam, hanem én is benne voltam.

Mol: ugyanaz a munka, az olasz kap érte 2500 eurót míg én kapok érte 600.000 forintot.

Nekik fizeti az állam hogy behozzak őket, de csak szigorúan 3 hónapra.

Nem kell utánuk adót fizetni, (nyílt titok) sokszor nem jelentik be őket, és kapják az állam pénzeket. Szóval a cég elvileg ugyanannyit fizet mint nekem vagy neked, de mégsem. A cégnek ez majdnem ingyen van. Bizony.. Súlyos milliárdok repkednek eus pénzekből.

Majdnem ingyen munkaero van Magyarországon.

Pl : Bosch.. 250.000 bruttó Magyarországon ez (ugyanaz a munka!) külföldön bruttó 2500 euró. Azért van sok cég nálunk mert olcsónak.

A filippines kérdéshez is válaszoltam szerintem ha egyről van szó.

Noss. Ők akár ingyen is dolgoznanak, csak legyen meg a tart. Kártya. Ugyanez a Pakisztáni. Elégedettek a 5 eurós óraberrel csak szerződés legyen, és itt lehessenek.

Ingyen szállás, ingyen kaja, bérlet vagy ingyenes busz járat. Ennyi röviden tömören, remélem jól fogalmaztam és érhető 😄

2023. aug. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha lennének magyar jelentkezők, nem lenne szükség külföldiekre.

Nincs az a munkáltató, amelyik nekiállna ok nélkül (munkaerőhiány nélkül) fülöp-szigeteki munkavállalók után kajtatni. De ha már hosszú ideje fennálló munkaerőhiánnyal küzd, lehet, hogy erre fanyalodik.

Itthon ugyebár minden fiatal egyetemre akar menni, és kényelmes irodákban dolgozni... akkor is, ha csak hármas volt az átlaga.

2023. okt. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!