Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Projektmenedzseri álláslehetőség?

Projektmenedzseri álláslehetőség?

Figyelt kérdés
Szeretnék PM lenni vagy legalább ennek a munkakörnek szerves részévé válni, de sajnos ezt, a mostani munkahelyemen, az ígértekkel ellentétben nem fogom tudni megvalósítani. A cég kicsi így nincs mód olyan eszközöket használnom ami ehhez a munkakörhöz szükséges lehet, pl projektterv, változások lekövetésének módjai, ktgváltozások lekövetésének módjai,sprintek írása, szoftver használata stb stb...helyette tarthatok reggel standup-ot, ahol nincsenek sprintek, leosztott határidős feladatok, nézegethetem az MR és issuek mozgásait illetve megkérdezhetem hogy ki mit mikorra fog elkészíteni,de ez is rendre nyögvenyelősen megy,de most ezt nem fejteném ki. Adott projektnél nincsenek meg az epikek, sokszor előre megbeszélt TO-DO-k sem...persze ebből is tud az ember tanulni, de úgy gondolom, hogy ez így nem ez a szakma amit én keresek. Proaktivitást elvárnak, de mentorálás, támogatás nincs vagy nagyon minimális. Szívesen tanulnék olyan cégnél, ahol ezeket elsajátíthatom és lehetőséget kapok fejlődni, annak ellenére, hogy kevés még a tudás. Rólam annyit, hogy 40 feletti vagyok, és emelt szintű OKJ-s képzésekkel rendelkezem, illetve folyamatosan fejlesztem magam. Látom hogy a junior szinten is 2-3 évet várnak el, így szeretném megkérdezni, hogy tudtok-e olyan céget ahol lenne lehetőségem fejlődni? Köszi előre is

2023. aug. 11. 12:54
 1/7 anonim ***** válasza:

"Rólam annyit, hogy 40 feletti vagyok, és emelt szintű OKJ-s képzésekkel rendelkezem, illetve folyamatosan fejlesztem magam. Látom hogy a junior szinten is 2-3 évet várnak el, így szeretném megkérdezni, hogy tudtok-e olyan céget ahol lenne lehetőségem fejlődni?"


Ilyen paraméterekkel esélytelen egy komolyabb cégnél.

2023. aug. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. :)
2023. aug. 11. 13:02
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

PM-ként dolgozom, úgy írom:


A kérdésed alapján már ismersz olyan kifejezéseket, hogy sprint meg epic, de azt tudnod kellene, h Ezek agilis környezetben érvényesek. Viszont nem csak agilis project létezik.


Általánosan is, meg a kérdésed alapján is szerintem képezned kellene magad.

Vannak könyvek a témában, képzés, stb

Annak sincs akadálya, h pm sw-eszközt kipróbálj.


Proaktivitás nélkül Viszont nem fog menni.

2023. aug. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Bocsánat, hogy későn írok...nagyon köszönöm a válaszod. Beszereztem már a PMBook-ot illetve hozzáférésem van egyetemi online tananyaghoz. Egyébként is érdekel a téma, csak kicsit sajnálom, hogy esettanulmány nem sok van. A kifejezésekkel az volt a cél, hogy próbáljam szélesebben leírni, hogy mi nem idegen számomra,de kevesebb pötyögéssel:)

Egy kérdésem lenne, bár nem tudom, hogy te mekkora cégnél dolgozol...mennyire jellemző, hogy PM-ként Neked kell az issue-kat figyelni?Úgy értem, hogy erre van valaki aki ügyel, mondjuk maguk a fejlesztők vagy esetleg ezen felül is van aki foglalkozik ezzel?

2023. aug. 21. 10:36
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Issue-kkal csak akkor kell foglalkozni, ha valós kihatással van a project céljaira.


Project metodológia alapvetés, h csak a saját (eszkalációs) szintünkkel foglalkozunk. Az issue-k a fejlesztõk dolga, ha elakadnak eszkalálnak a pm-nek.

2023. aug. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2023. aug. 22. 07:38
 7/7 anonim válasza:
Projektm.-t keresek aki Találmányom külföldi gyártásához és kereskedelméhez külkapcsolatokkal is rendelkezik. Hol merre keressem? euromail48@gmail.com
dec. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!