Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A kínai nyelv tanulása kifizet...

A kínai nyelv tanulása kifizetődő?

Figyelt kérdés

2023. aug. 13. 17:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%
Nem
2023. aug. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
32%
Ha kínaiboltba akarsz dolgozni eladópénztárosraktárostakarító és egyben mindenes is pozícióban minimálbérért a sárgáknak, akkor kínai nyelvtudással lehet előnybe részesítenek majd.
2023. aug. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Sárgáknak? Szimplán csak kínaiaknak!

Lehet, hogy egy Kínában született és nevelkedett jamaicairól van szó.

2023. aug. 13. 17:39
 4/15 anonim ***** válasza:
74%

Ezt a kérdést így nem lehet értelmezni...

Mihez kifizetődő?


Szeretnél az adott nyelvterületen élni/dolgozni? Akkor igen.


Szeretnél kínaiakkal ismerkedni? Akkor is.


Szereted a nyelvet? Végülis akkor is, de sok haszna nem lesz itthon.


Remélem érted már. Mi a célod vele? Utána meg tudod válaszolni magadnak is...

2023. aug. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
55%
Sztem igen. Egy angol-kìnai páros magas szinten sztem elég jo lehetőségeket tartogatna. Rengeteg a kínai beruhazas,két kontinens között erős a logisztika sztem nem rossz gondolat.
2023. aug. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
69%

Közgazdászként felsőfokon beszélek kínaiul, eddig csak vidéki akku-autógyárakba tudtam volna elmenni, igaz a mostani fizetésem duplájáért.


Szerintem nem éri meg, de izgalmas lehetőségek jöhetnek vele.

2023. aug. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Fsms ***** válasza:
56%
Ahogy a vicc mondja ha optimista vagy angolul tanulsz ha pesszimista kínaiul, ha realista lőni.
2023. aug. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem igen.

Már mindnehol ott vannak, sok a kínai, biztos lenne rá kereslet.

4 nyelvet beszélek, ha tudnám hogy menne akkor kinai lenne az ötödik. De sokszor ezt a négyet is keverem 😅

2023. aug. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez karriertől és pontos munkakörtől függ. Vannak olyan pozíciók, ahol nagyon sokat ér az kínai tudás, de te mint egy átlagos magyar embernek, abszolút nem fog semmit sem segíteni a jövőben a kínai nyelv tanulása.


Szerintem elsőnek el kell döntened, hogy milyen területen szeretnél dolgozni és után megnézni, hogy abban az adott területen milyen nyelvek tudása a legfontosabb.


Pl.: Én gimiben oroszt tanultam az angol mellett, mert sokat hallottam, hogy az orosz milyen értékes nyelv és mennyire jó lesz azt tudni ... de abszolút haszontalan. ITban dolgozom és soha sehol sem láttam, hogy elvárás lenne vagy bármi plusz az orosz nyelvtudás, sőt ha okos lette volna, akkor németet tanultam volna, mert az viszont egy nagyon fontos nyelv sok cégnél, még úgy is hogy többnyire angolul megy minden kommunikáció.

2023. aug. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%

A kínaiak soha nem fogadnak be egy nem kínait maguk közé. Meg lehet nézni, hogy pl Budapesten is párhuzamos társadalmakat hoznak létre, teljesen el vannak a saját világukban. Mindenhova egymást nyomják be. Egyáltalán nem befogadó népség, kínainak csak születni lehet.

Tehát te mint fehér európai hiába fogsz megtanulni kínaiul, számukra te mindig is csak egy európai kívülálló leszel.

Meg lehet nézni, hogy pl kínai állampolgárságot sem lehet szerezni, csak születéssel lehet kapni vagy ha bizonyítod, hogy valamelyik szülőd kínai. Még az öböl-menti arab országoknál is nehezebb.

2023. aug. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!