Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyivel véled úgy, hogy...

Mennyivel véled úgy, hogy többet kéne keress, hogy olyan életszínvonalon élj, amit elképzelsz?

Figyelt kérdés
2023. aug. 17. 11:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%
0 Ft-tal.
2023. aug. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Én pár hónapja keresek annyival többet, hogy olyan életszínvonalon éljek, amit elképzeltem. Ez nálam kb 450 ezerrel jelentett többet havonta.


De lehet, befigyel majd a lifestyle inflation, szóval jövőre már lehet még több kellene...

2023. aug. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
Én pont úgy élek, ahogy szeretnék.
2023. aug. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Az élet színvonal oké, már csak azt szeretném, hogy minél nagyobb arányban passzív jövedelem legyen ami ezt biztosítja.
2023. aug. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg: nettó 385.000


Min. kívánt: nettó 450.000

2023. aug. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha életszínvonalat nézzük akkor teljesen jól megvagyok a mostani fizetésemből. Autót tartok fent, hó végén is 100+ ezer van a számlámon. De a hosszú távú céljaim eléréséhez rövid időn belül legalább a dupláját kéne kapnom annak, amit most. De a hosszú távú céljaim között olyanok szerepelnek, hogy utazás az EU-n kívülre (pl. Bali 15 nap), saját NORMÁLIS lakás/ház (nem panel, legalább 2+ szoba stb).
2023. aug. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokkal. Most annyit keresek, hogy van egy meglehetősen kényelmes életszínvonalam, ha többet keresnék 1-2 százassal, az nem dobna nagyot. A másik ligához olyan évi 10 millió plusz kellene minimum.
2023. aug. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Az álom életszínvonalamhoz nem fizetés kellene, hanem vagyon. Olyasmi, amit az ember örököl vagy üzlet útján szerzi meg.
2023. aug. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%

Ahhoz, hogy ne legyek minden hónap végén mínuszban, ne kelljen emiatt étkezéseket kihagynom, számlák befizetését halogatnom, pénzt kölcsönkérnem: 50 000 Ft-tal többet, ami a jelenlegi teljes (nettó fizetés + minden juttatás) jövedelmem kevesebb mint 10%-a.

Ahhoz, hogy eljussak fogorvoshoz, új szemüveget csináltassak stb. (van 10-20 ilyen tétel a listámon) szintén kellene havi 50 000 plusz.

Tehát 600 körül van a minimuma annak ami kényelmes.

Lehet hogy pazarló az életmódom de ezekhez a munkákhoz ezek a körülmények sajnos szükségesek. Nem tudok (teljesen) balkáni színvonalon élve (teljesen) nyugati színvonalú szolgáltatást nyújtani, hiába lenne ez a multik célja. Törekszem rá, különben éhen halok, de van egy szint ami alá nem tudok bemenni.

Ha legalább az inflációt követte volna a bérem, az első 50 még meg is lenne.

El vagyok adósodva, ez is tény, bár egy havi 20-22 diákhitelre talán nem vészes. De hogy ettől is szabaduljak, meg még félre is rakjak, meg netalántán legyen hobbim és néha kulturálodjak, további 100-150 Ft-ra lenne szükségem. Ez már 750.

Afölött nekem egyelőre álom szint, ahol már valódi megtakarításokról, komolyabb projektekről, minőségi életmódról lehet beszélni.

Egyelőre megpróbalom megtartani-elérni az 500-600 közötti szintet, néha ez is lehetetlennek tűnik.

2023. aug. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes kérdés, a jelenlegi életszínvonalam alapvetően rendben lenne. Viszont így nem tudok ingatlan terén előrelépni belátható időn belül.

Tehát ha mondjuk valaki hozzámvágna 20-30-40 milliót, akkor a jelenlegi béremmel a jelenlegi életszínvonalam rendben lenne és az "inflációkövető" szinten ellennék. De nyilván, ahogy előttem fogalmazott az egyik válaszoló, lehet, hogy az igények növekednének hosszú távon.

2023. aug. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!