Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek ha egy nemzetközil...

Szerintetek ha egy nemzetközileg neves egyetemen csinálok egy 1 éves MSc-t, akkor az mennyiben növeli az elhelyezkedési esélyeimet?

Figyelt kérdés

Gazdasági területen szerzem a második diplomámat, de az első az abszolút semmire nem jó…



Nem dolgoztam soha diplomát ténylegesen igénylő területen, logisztikai osztályon voltam először targoncás majd műszakvezető… Ugyan a BA diplomámmal semmi köze nincs a logisztikához, vagy a vezetéshez és szervezéséhez, na meg ugye ilyen poziba azért vesznek fel embereket diploma nélkül is, szerintem nálam azért nyomott a latba, pozitív irányba az a tény, hogy egy akármilyen egyetemet el tudtam legalább végezni… De a továbbiakban nem nagyon szeretnék ezen a területen dolgozni.


Most külföldön tanulok, egy nemzetközi viszonylatban, a magyar egyetemeknél semmivel sem jobban elismert egyetemen. Teljesen noname. És ez a szak sem arról híres, hogy olyan nagyon piacképes lenne, de főleg azért nem az, mert baromi sokan végeznek és nagy a konkurencia.


Ez a mostani szak leginkább egy kereskedelem és marketing szakhoz hasonlítható.


Ha elég jó lesz az átlagom, plusz megteszek még pár dolgot az ügy érdekében, akkor tudnék menni olyan egyetem 1 éves mesterképzésére, amely benne van a top 50-ben a világon.


Mivel már 30 éves vagyok, 32-33 leszek amikor mindennel végzek, és ezen a területen nincs szinte semmilyen tapasztalatom, szerintetek ez növelné majd az elhelyezkedési esélyeimet?

Nyílván az alapszak elvégzése után, keresnék valamilyen gyakornoki állást.

Viszont ahhoz, hogy összejöjjön az az MSc, most nagyon durván sokat kell tanulni…



2023. aug. 18. 12:58
 1/4 anonim ***** válasza:
8%
Nem diploma kell az elhelyezkeséshez, hanem eladni magad. Milliószor többet számít.
2023. aug. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1. Ironikus, hiszen marketinget is tanulok, pont ezzel szeretnék foglalkozni (mondjuk inkább quantitative marketinggel, meg analitikával) de ez soha nem ment…


Ha magamat kell eladni, azt érzem hogy “sz@rból nem lehet várat építeni”, az a baj hogy egyelőre tényleges eredményeim nincsenek.

2023. aug. 18. 13:15
 3/4 A kérdező kommentje:
Kb. a “snake oil salesman” archetípus ellentéte vagyok.
2023. aug. 18. 13:17
 4/4 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem kezdj el mihamarabb a szakmádon belül már alapképzés alatt (fontos!!) gyakornoki pozikat keresni. Sosem tudhatod, hogy lesz-e szerencséd, viszont abból kiindulva amit leírtál kicsit úgy érzem eddig ezzel nem próbálkoztál. (Kérlek cáfolj meg, ha rosszul gondolom)

Az elhelyezkedésben azért igen sokat számít egy gyakornoki pozinál, hogy van-e bármilyen azt megelőző tapasztalatod, szóval hiába érzed úgy, hogy nem tudod eladni magad, így már előnyben vagy.

Értem egyébként, hogy harminc évesen gyakornokoskodni furcsa, de sz@rni kell bele, hogy mások mit gondolnak.

A kérdés tárgyára rátérve egy top egyetemes mesterképzés nagyot tudna dobni a munkaerőpiaci értékeden, szóval én saját tapasztalatom szerint tudom ajánlani.

Kihangsúlyoznám ismét, hogy szerintem fontos minél előbb releváns munkát találni, ahol akár a nyugati mester borsos árát is kifizetik. (Nagyon ritka, de az jackpot)

2023. aug. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!