Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek is durva,hogy 8...

Szerintetek is durva,hogy 8 általánossal többet keres valaki mint 1 tanár?

Figyelt kérdés
Ismerősöm több éve dolgozik 1 gyárban. Nettó 400-at visz haza. Én kezdő tanárként 300 körül. Félre értés ne essék, nem tőle sajnálom a pénzt de szerintetek ez nem durva? Tulajdonképpen nem is értem minek mentek már egyetemre.. és csak magamat ismétlem. Nem tőle sajnálom. Hanem az az elkeserítő (számomra) hogy szalag melletti munkával jobban keress valaki mint az aki a jövő generációját tanítja..

2023. aug. 19. 18:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
97%
A tanári fizetés jó pár éve átlag alatti. Azt sem értem, hogy miért megy valaki tanárnak.
2023. aug. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
46%
A tanári szakon nem tanítanak alap közgazdaságtant? Hogy az árakat a kereslet-kínálat egyensúlya határozza meg? Ez még akkor is igaz amikor hatóságilag szabályozottak az árak, mint pl a tanári fizetés. Mert ebben az esetben a kínálatnak kellene hosszú távon megzuhannia ha csakugyan elégtelen az ár. De úgy tűnik még mindig mennek és mennek tanárnak emberek, ebből én arra következtetek hogy ez az ár megfelelő. (Én a kormány helyében még elkezdeném tovább csökkenteni is, kísérletezés gyanánt, hátha még alacsonyabb árszínvonal mellett is még megfelelő a kínálat volumene, a minőség eleve sosem számított igazán)
2023. aug. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
89%

Almát az almával körtét a körtével.

A tanárok többsége közalkalmazott.

Ha mondjuk egy magániskolában dolgozó tanárt vagy kizárólag magánoktatással foglalkozó tanárral hasonlítanánk össze, mindjárt más lenne a szituáció.


Illetve, a gyári munka szar, egészségkárosító, hajnalban kell kelni,éjszaka is dolgozni kell.

A tanári meg egy kényelmes szellemi munka.Ez is befolyásol.

2023. aug. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
89%
Igen, nagyon mélyrepülésbe fog kerülni az a társadalom, amelyik nem becsüli meg a tudást.
2023. aug. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
94%

Teljesen érthető, ha egy pedagógus inkább pályát módosít.

Aztán még pár év és talán Orbán is rájön, hogy talán gondolkodni is kellett volna nem csak népszerűség-politikát folytatni, amikor majd nem lesz senki, aki a sok CSOK-porontyot tanítsa, azt még gyári munkára se lesz alkalmas az a (de)generáció...

2023. aug. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
93%
De igen, az. Ahogy szokták mondani, kinek mit intézett a kormánya
2023. aug. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
65%

Én pedig azon döbbenek meg hogy mennyi tanár nincs tisztában az alapvető gazdasági fogalmakkal és milyen beszűkülten látják a világot.


Most ez alapján amit te leírtál ide, szerinted az alapján kellene megítélni az embereket hogy milyen papírfecnivel rendelkeznek. Ha valakinek csak 8 általánosa van az teljesen értéktelen és haljon éhen, ha valaki végez MSc-t, annak pedig alanyi jogon járjanak a milliók függetlenül attól hogy milyen értéket teremt...

DE!

Szerencsére a gazdaság nem így működik, hanem kereslet és kínálat determinálja a fizetést. Ha egy cégnek egy 8 általános végzettséggel rendelkező ember teremt akkora értéket hogy 400 000 forintos fizetése legyen és el tudja végezni a feladatát valamint nem tolonganak az adott pozícióért a jelentkezők akkor miért ne kapjon akkora fizetést?


Akármennyire túl van hypeolva, hogy mennyire rossz tanárnak menni, tavaly 4400 ember jelentkezett tanító-tanári szakra, idén pedig 5800. Ameddig van utánpótlás és nem veszélyezteti a rendszer összeomlását a tanárhiány addig nem fog érdemben emelkedni a fizetés...


"Tulajdonképpen nem is értem minek mentek már egyetemre"


Azért mert te választottál egy piacképesnek nem mondható szakot, rengeteg olyan szak létezik amivel a fizetésed többszörösét lehet keresni. Például az informatikusok bére szárnyal jelenleg, ami szintén annak az egyszerű ténynek köszönhető, hogy kevés valódi jó szakember van a piacon, akinek a tudása és tapasztalata hatalmas kincs a cégek számára, épp ezért van még mindig több tízezer betöltetlen IT pozíció (elsősorban olyan ami tapasztalatot igényel, mivel kezdőkből már itt is relatíve sokan vannak).

Pusztán érdekességképp itt van egy Budapesti telephelyű cég, bérsávval ellátott hirdetése, amely 5 éves tapasztalatot kér a pozíció betöltéséhez (1 nap bejárás a cég bpi irodájába + 4 nap home office) és havi 2,6 milliótól 3,3 millióig terjedő fizetést ad:

[link]


Ezen kívül pedig ha nem csak fizetési aspektusból közelítjük meg az egyetem elvégzését illető kérdéskört, rengeteg ember olyan pozíciót tölt be, amelyet diploma nélkül nem tölthetne be. Gondolok itt az orvosokon át az ügyvédekig... Jómagam meteorológus vagyok a Liszt Ferenc repülőtéren, az én pozícióm betöltése szintén (meteorológus) diplomához kötött. Nem panaszkodhatom a fizetésemre, mert bruttó 1,2 milliót keresek, de ha bármi egyéb gyári munkával vagy bármi mással többet keresnék ettől, akkor sem váltanék, mert nekem a meteorológia a szenvedélyem, ezt szeretem csinálni és azért tanultam az egyetemen valamint bővítettem a tudásomat ahogy tudtam, mert nem csak a munkám a meteorológia hanem egyben a hobbim is. És azért valljuk be nem mindegy hogy az ember napi 8 órában azt csinálja amit szeret és élvez vagy kényszerből csak a pénzért dolgozik. Előző esetben teljes mértékben élvezed az életet az utóbbi esetben pedig csak a szabadidőt, amikor nem dolgozol.

2023. aug. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem nem az.

Tanári fizetések nem most romlottak el ezért jól tudta aki annak tanult, hogy pénzt nem sokat fog látni.

2023. aug. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
41%

Ez éppenséggel nem durva. A tanárok nevetségesen keveset keresnek, ez nem kérdés. De a fizetést nem az iskoláidért, hanem a munkád értékért adják, így nincs összefüggés az elvégzett iskolák és a fizetés között.

Nekem például csak érettségim van, de szoftverfejlesztőként dolgozom, és 1 millió fölött keresek. Én nem érzem igazságtalannak.

2023. aug. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
6%

Nem tudom, az én iskolai tapasztalataim alapján bármit amit adnak egy tanárnak, az sok.

Persze van kivétel és van kiváló tanár, de nem elég az 1-2 szent ember (hihetetlen az a jóság ami bennük van), mert jut rájuk 100 szemétláda!


Én éppenséggel azért hagytam ott 10.-ben az iskolát, mert nem bírtam elviselni azt a közeget. Aztán huszonévesen leérettségiztem és mentem levelezőre egyetemre… De én nem tenném ki soha ilyen körülményeknek a leendő gyerekem. És az a durva, hogy mostmár nem is lehet senki csak úgy magántanuló sem pár éve, szóval úgymond kötelező ennek a lélek romboló fertőnek kitenni a gyereket amíg tanköteles.

Ezért megyek külföldre, mert gyereket ilyen lelkületű társadalomban nem lehet nevelni és amúgy szerintem ez az egész már hosszú évtizedek óta a tanításra vezethető vissza, hogy ilyen lelki nyomorékok élnek ebben az országban… A tanár társadalom itthon az egyik legocsmányabb és ezt úgy mondom, hogy a nagyszüleim mindketten voltak iskolaigazgatók is, valamint kerületi díszpolgárrá is lettek avatva, miközben meg az anyámból egy drogfüggőt neveltek, de ez persze nem vet rossz fényt a pedagógia képességeikre (ami nincs nekik egyáltalán, szörnyű emberek) :D

2023. aug. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!