Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem megkésett egy kicsit...

Nem megkésett egy kicsit közel 40 évesen külföldre (Ausztria) költözni és szakmát váltani? Nem rosszabbak a lehetőségek, mintha valaki fiatalabb korában megy ki?

Figyelt kérdés

2023. aug. 21. 15:45
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Ezt ma én is többször feltettem, én ,,csak" 39 leszek októberben, de tanárként nincs többé maradésom ilyen gyalázatos nettó 280 ezres fizetés mellett férfiként (még nőknek is megalázó). Lehet jönni, hogy jajj, de másnak sem sokkal több itt Kelet-Mo-on, de az nem megengedhető, hogy ebből családapa legyek és lakáshitelt fizessek. Nem ezért tanultam sok évet és szakvizsgáztam. A baj, hogy csak angolul beszélek (német helyett) közép szinten, de már úgy el vagyok keseredve, hogy lesz, ami lesz alapon, kimegyek Ausztriába mosogatni. Én sem értem ezt az egészet, hogy 35 felett már úgy néznek az emberre egy új munkahelyen, mint a véres rongyra, holott a lakosság átlagéletkora 44 év, és nekem is neked is legalább 25 év hátra van még a nyugdíjig, ami rengeteg, így nem akarom ezt a dolgot elfogadni. De kétségbe vagyok esve. Máshoz sajnos nem értek, de már mindegy, majdcsak lesz valami, el nem adnak az tuti a sógoroknál.
2023. aug. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nőként nem annyival rosszabbak, mert már nem mész el szülni. De nagyban függ attól hogy milyen munka, szellemi vagy fizikai stb
2023. aug. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az csak a magyaroknál divat, hogy húzz le 40 évet 1 helyett, mert az a szokás és mert a 80as években is ezt csinálták. A németeknél pl úgy veszik, hogy te több helyen próbálod ki magad, ez miatt jobbnak néznek, mert több mindent tudsz. csomó álláshirdetésnél ott van pl, hogy "Quereinsteiger"-eknek, azaz szakmaváltóknsk is.
2023. aug. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Nem gázos, de a melóhajtás helyett 40 évesen azért már próbálj inkább külföldön is vállalkozni!
2023. aug. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%
Én úgy mennék ki, hogy előtte csinűlok egy szakmunkás képzést, amivel hamar találsz ott munkát. Ács, kőműves, pincér, burkoló, targoncás, esztergályos, vegyésztechnikus, vagy bármit. Édesanyám amikor meghalt édesapám és utána x idő után ismerkedni kezdett, akkor gyakorta rengeteg olyan pasiba futott bele akik 50 körül mentek ki németbe melózni szakiként és havonta jártak haza. De ha fizikailag bírod magad, akkor szintén találhatsz melót áruházakban, hotelokban.
2023. aug. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

Minek csináljon magyar szakmunkásképzést?

Ausztriába nem ismerik el, csak ha ott végzi!!


A jog is más, nem mindenhez szakképesítés kell, hanem más engedélyek, hogy végezhesd!

2023. aug. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mar miert ne ismernek el Ausztriaban? Mit gondolsz, minden szakmunkas aki kiment, ujravizsgazott Ausztriaban? 6 eve elek kint, dolgoztam mar 4 munkahelyen, volt ahol meg azt se kertek hogy leforditsam nemetre a Szakmai bizonyitvanyom…
2023. aug. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
72%
A vegyésztechnikus nem szakmunkás.....
2023. aug. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!