Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jelenléti bónusz szabályos így?

Jelenléti bónusz szabályos így?

Figyelt kérdés
Röviden csak: Most kezdtem egy új cégnél dolgozni néhány hónapja. Ahol ha az adott hónapban van jelenléti bónusz, amit akkor kapsz ha nem mész betegállományban. Eddig nekem ilyen nem volt. Szabályos ez így, mi a véleményetek róla?

2023. aug. 25. 08:36
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Nekem 8, hogy bejár, mások vannak kiakadva ettől :D
2023. aug. 25. 12:50
 12/17 anonim ***** válasza:

#9: Nem lesz. A többség így sem jár be betegen. De legalább nem csal TB-t, ha meg akarja hosszabbítani a szabiját vagy nincs kedve reggel felkelni



#8

2023. aug. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
12 miért ne jönnének be ha nem kapnak bónuszt?
2023. aug. 25. 13:13
 14/17 anonim ***** válasza:

Ez nem azt a celt szolgalja hogy betegen menjenek az emberek dolgozni hanem hogy alibibol ne maradjon otthon.

En is voltam mar alibi beteg, hasmenes. Faradt voltam, nem volt kedvem. Ha lett volna osztonzo bonuszom hogy ne legyek tappenzen, akkor meggondoltam volna

2023. aug. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

#13: Mert ez a személyes tapasztalat. De majd megkérdezem, azokat, akik betegállományban vannak éppen, hogy miért nem jöttek be betegen is.

Egyébként nálunk a jelenléti bónusz is időarányos.

2023. aug. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"miért ne jönnének be ha nem kapnak bónuszt?"


Én tojok a bónuszra, ha beteg vagyok. Akkor otthon maradok és igyekszem felépülni.


Aki olyan anyagias, hogy az egészségét teszi érte kockára, az tegye. Volt kollégám, aki ezt tette, az influenza ráment a fülére, azóta "süket". Biztosan megérte azért az 1 havi 20 ezerért "megsüketülni", és szétköpködni a többiek között is a betegséget.


Most éppen 91 ezret fog hallókészülékért kifizetni, aminek a tb. támogatás nélküli összege 300 ezer körül lenne. Napok óta itt rinyál nekünk, hogy milyen sokba kerül ez neki. Én meg csak a szememet forgatom közben.

2023. aug. 26. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

#10


Jah bejön betegen azt elkapom/elkapjuk tőle (volt rá példa)

2023. aug. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!