Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi lenne a reális bér...

Mennyi lenne a reális bér takarításért?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: mozgásszervi műtétre várok, sajnos hosszú a várólista, még legalább 1 évig nem fognak megműteni. A mozgásom viszont egyre korlátozottabb, egyedül élek, így a takarítás egyre nagyobb gondot okoz.


Elöntöttem, hogy segítséget veszek igénybe, és keresek egy takarítót vagy takarítónőt, aki heti-kétheti rendszerességgel elvégzi a nagyobb munkákat, porszívóz, fürdőszobát - wc-t kitakarítja, a nehezebben elérhető helyeken is. 1-2 alkalommal ablakpucolást, függönyök levételét - visszatételét is kérném, de ez tényleg csak 1-2 alkalom lenne az egy év alatt, inkább általános takarításról lenne szó.

Két szobás lakásban élek egyedül, kb 60 négyzetméteren, az eszközöket biztosítom, csak a munkát kell elvégezni. Nincs szükség extrém takarításra, nem csinálok disznóólat, átlagos mértékben koszolódik a lakás.

Mennyi lenne a reális fizetés egy-egy takarítási alkalomért, ami mondjuk 2-3 órát venne igénybe? Vagy mennyi lenne az elfogadható/reális órabér ilyen feltételekkel?



2023. aug. 28. 18:47
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
5500 óránként.
2023. aug. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
17%
Attól függ: ha te vagy a 20 évvel fiatalabb Jennifer Aniston, akkor én fogok fizetni hogy nálad takaríthassak ;)
2023. aug. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Merre laksz? Én takarító vagyok, csak per pill nincs munkám.
2023. aug. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Legyél nagyon óvatos!


Nagyon sok a link, szélhámos takarítónő, ezt tapasztalatból tudom!

Valamikor nekem is kellett segítség, gerinc problémám miatt. Azt hittem, csak ki kell fizetni... ha van pénzem, akkor meg van oldva.


De nem így volt!


A Facebook-on van egy csoport, ahol az emberek keresnek takarítókat, ott kerestem én is, megtalálod, ha beírod a keresőbe ezt:

Takarítás / Takarító KERESŐ 2023


Többen is jelentkeztek. Igyekeztem nagyon óvatosan válogatni, de hiába.

Az egyik eljött, első alkalommal nagyon igyekezett, rendesen dolgozott.

De minden következő alkalommal egyre kevesebbet csinált meg. Érkezéskor késett, először 5 percet, később már negyed órát. Viszont a megbeszélt munkaidő végéig nem dolgozott, hanem már negyed órával korábban elkezdett öltözködni.

Végül kirúgtam, amikor észre vettem, hogy csak úgy zúg egyenletesen 20 percig a porszívó, ezért oda mentem megnézni, mit csinál...

A porszívó az ebédlőben volt a padlón, csak úgy bekapcsolva. A nő meg az egyik szobában ült a kanapén, nyomkodta a telefonját és nevetett.


Egy másik, 35 éves nő már az első napon el lett küldve. Nem tudott és nem is akart dolgozni. Folyton jött utánam és beszélt. Az édesanyjáról, akivel nem jó a viszonya, az alkoholista édesapjáról...

Végül szóltam, hogy legyen szíves takarítani, mert nekem más dolgom van, nem szeretnék beszélgetni.

Később észre vettem, hogy már vagy negyedórát áll az előszobában. Csak állt, nem csinált semmit.

Oda mentem, kérdeztem van-e valamilyen probléma?

Azt mondta - igen! Felmosott a WC-ben úgy, hogy elfelejtett előtte felporszívózni. Így hát szétkente a padlón a macska szőrt, a szöszöket és a port. És most azért áll ott, mert várja, hogy megszáradjon, hogy felporszívózza és újra felmosson.

Kérdeztem, miért nem takarít közben máshol, mert még az egész lakást ki kellene takarítani?

Hááát... az nem jutott eszébe.... - válaszolt.


Félre ne értsétek, nem vagyok hajcsár. De nem vagyok olyan gazdag sem, hogy a semmiért fizessek. Ezek pedig mindent megtesznek annak érdekében, hogy ne kelljen tisztességesen dolgozni.

2023. szept. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Nálam az első hölgy aki takarítani jött úgy hogy ajánlotta valaki (!) lopott! Gyakran lopnak sajnos.

Édesanyámat beszéddel tartják, szórakoztatják, húzzák az időt, addig sem kell dolgozni ha beszélgetnek, de a pénzt elkérik.

Az aki tényleg jó és megbízható, az már nem szabad, szinte lehetetlen ilyent találni.

A többi meg mind élősködő, lusta, kamus. Hülyének nézik az embert.


Az első szűrő: ne beszéljen sokat! Ne beszéljen magánügyekről, családról, ne akarjon egészségügyi tanácsokat adni idős embereknek. Ez mind arra utal hogy nem takarítani jött tisztességesen hanem élősködik.

Csinálja a dolgát, takarítson!

2023. szept. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Pontosan ezt tapasztaltam én is. Valahogy olyan a helyzet mint amikor a rossz mesterek vállalnak munkát. Festenek, szerelnek, burkolnak, stb. De pocsék a munkájuk. Elkérnek pénzt arra is, amit nem csináltak meg rendesen. Takarítás egy olyan dolog, amihez kell a hozzáértés, a precizitás, felelősségvállalás. Csak egy példa: egy asszony aki nálam takarított tönkre tette az összes Kludi márkájú csaptelepet a lakásban. Konyha, fürdő, wc, bidé.

Egy olyan szerrel kente be, amivel nem szabad. Amit a wc csészébe szabad csak bele önteni, hogy feloldja a vízkövet. Baromi erős, maró anyag.

A színe is megváltozott a csaptelepeknek, nem csak eltűnt a fényük.

Nem vállalt felelősséget semmiért, eltűnt, telefonján letiltott. A lakcímén kerestem, sehol senki.

2023. szept. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!