Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit jelent a versenyképes...

Mit jelent a versenyképes fizetés?

Figyelt kérdés

Számomra az, amivel elégedett lehetnék az adott munkakörben. De az álláshírdetésben honnan lehet tudni, hogy mire gondolnak?


Ügyfélszolgálati állásról van szó egyébként és az ország keleti részén.

Én itt régebben dolgoztam idegen nyelven bruttó 350-ért, majd később egy másik munkahelyen ugyanilyen pozícióban (mínusz a nyelvtudás) bruttó 330-at fizettek csak, de mindenki keveselte. Előbbi tavaly volt, utóbbi még idén is.


Ezek alapján a 350 versenyképes? Ennél többet lehet belőni egy olyan ügyfélszolgálatos állásra, ahol nem kell nyelvtudás?



2023. aug. 29. 14:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%

"Számomra az, amivel elégedett lehetnék az adott munkakörben"


Semmi köze a versenyképes fizetésnek ahhoz, hogy te mivel lennél elégedett. Azt jelenti, hogy ugyanabban a munkakörben, ugyanannyi tapasztalattal máshol sem kapnál jelentősen többet.

2023. aug. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
A versenyképes, az amiért a környéken, hasonló pozícióban, hasonló bérekért dolgoznak az emberek. Nem pedig az, ami neked kívánatos lenne
2023. aug. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
14%

A versenyképes azt jelenti,hogy az adott szakterületen elérhető legmagasabb.


Például, Clin ablaktisztító gyár, ad bruttó 900 ezret egy 2 év tapasztalttal rendelkező vegyészmérnök.

Egy másik meg ad 600 ezret.


A Clin versenyképes, a másik viszont nem.

2023. aug. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
72%
Versenyezhetsz a hónap végén ,hogy a számlákat fizeted be vagy eszel valamit.
2023. aug. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

"Semmi köze a versenyképes fizetésnek ahhoz, hogy te mivel lennél elégedett. Azt jelenti, hogy ugyanabban a munkakörben, ugyanannyi tapasztalattal máshol sem kapnál jelentősen többet."


Ergó az, amivel be kell érnem, azaz amivel elégedett vagyok...

2023. aug. 29. 16:19
 6/16 anonim ***** válasza:
52%

elégedett: "Olyan <személy>, aki azzal, amije van, beéri, többet, mást nem kíván, állapotával meg van elégedve."


Jól értem, te nem kívánsz többet annál, mint amivel be kell érned?

2023. aug. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Vannak munkáltatók, akik szerint az alábbi...

(Nem tudom, sírjak, vagy nevessek??


"Takarítói (szobalányi munkakörbe) valamint reggeli előkészitői munkára hölgy munkatársat felvesz, bejelentett 8 órás főállásba versenyképes fizetéssel budai családias hotel.


Állás típusa: Teljes munkaidő, Folyamatos


Fizetés: 176 828,00Ft - 194 621,00Ft havonta "


:( :(

2023. aug. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Ki ne szeretne milliókat keresni? De be kell látni, hogy minden munkának van egy értéke a piacon, akár reális, akár nem. Ehhez mérten te magadnak viszont reálisnak kell maradnod és nem várhatsz sokkal többet, mint amennyit adnak.


Ha jól tudom, amit írtál, hetes válaszoló, ez a bérminimum. Kevésnek kevés, de ha utána számolsz, a bruttó 330-nak amit írtam, 220 körül van a nettója (nekem). Az nem lenne túl igazságos, ha végzettséget nem igénylő pozícióban ugyanannyit keresne valaki, mint ahol legalább érettségit kérnek.

2023. aug. 29. 18:37
 9/16 anonim ***** válasza:
56%
Ez épp egy kirívó példa volt, ugyanis ugyanilyen munkakörben ennél CSAK magasabb fizetésekkel szoktam találkozni. Szóval akkor ez mitől "versenyképes"?
2023. aug. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
56%

Elméletben átlag vagy átlagnál jobb fizetést jelentene az adott pozíciónál egy adott helyen.

Gyakorlatilag pedig mindegyik cég kiírja ezt és egy részük sehol sem "versenyképes"

2023. aug. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!