Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondtam a munkahelyemen,...

Felmondtam a munkahelyemen, viszont a szép kartya juttatást egész évre megkaptam már, így egy részét vissza kell fizetnem. Mi történik ha nem tudom kifizetni?

Figyelt kérdés

2023. aug. 30. 11:30
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Fizetési felszólítás > követeléskezelő > behajtó
2023. aug. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó havi fizetésedből levonják.
2023. aug. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
33%

Ilyen velem is volt. Hála az égnek, mivel akkor vezette be először a SZÉP-kártyázást a munkahely, még nem volt ilyenről részletezés a szerződésben.


Közöltem, hogy szépen felkereshetik a bankjukat/OTP-t, és megoldhatják, hogy visszavegyék a SZÉP-kártyáról a pénzt.


A cafeteria az amit vissza kell adni, senki nem kérte őket, hogy azt a pénzt ne normál fizetésként adják ki, vagy hogy ne havonta.


A szabadon felhasználható pénzért, az alapbéremért megdolgoztam a felmondás hónapjában is.

Kérdeztem, hogy ha veszek náluk valamit KP-val, adnak vissza kártyára Visszavét funkcióval? Azt mondták nem.

Mondom pontosan! Ha SZÉP-kártyára adtál, a SZÉP-kártyáról veheted vissza. Pont. Ügy vége.


És ahogyan az elején említettem, a munkáltató egyeztetett a bankokkal és megoldották anélkül, hogy a normális pénzemből egy fillért is vesztettem volna.

2023. aug. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"És ahogyan az elején említettem, a munkáltató egyeztetett a bankokkal és megoldották anélkül, hogy a normális pénzemből egy fillért is vesztettem volna."


Efelől erős kétségeim vannak. Ilyen nincs.



"Hála az égnek, mivel akkor vezette be először a SZÉP-kártyázást a munkahely, még nem volt ilyenről részletezés a szerződésben."

A szerződésnek nem kötelező eleme a béren kívüli juttatás. Ugye azt tudod? Én még életemben nem láttam olyan munkaszerződést, ahol ezt ecsetelnék. Igen hülye lenne az a munkáltató, aki belefoglalná ezt, mivel ez csak egy "adható" juttatás, nem kötelező, mint a munkabéred.


"Utolsó havi fizetésedből levonják."

Ha írásban előzetesen, vagy utólag hozzájárulsz ehhez. Egyébként nem vonhatja le, viszont követelheti rajtad és ha önként nem fizeted meg, akkor végrehajtást kérhet rá.

A végrehajtási macera elkerülése érdekében az előre gondolkodó munkáltatók írásbeli hozzájárulást kérnek a bérből történő levonáshoz a dolgozótól, ha visszafizetés lesz egy történet vége. Nálunk például így van. Belépéskor aláírtuk, hogy hozzájárulunk ahhoz, hogy a munkáltató az időarányosan nem járó béren kívüli juttatást a bérből levonhassa.

2023. szept. 4. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!