Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az Aldi-ban miért vannak...

Az Aldi-ban miért vannak szinte mindig új alkalmazottak?

Figyelt kérdés

Kisvárosban élek, és 4 éve nyílt az Aldi.


Ami feltűnt, hogy az alkalmazottaknál van egy mag, ami már a kezdetektől ott dolgozik, de a többi ember folyamatosan cserélődik.


Kicsit furcsa, mert bár láthatóan sokat kell dolgozni, nem hiszem, hogy sok ész vagy nagy állóképesség kéne hozzá.

Nálunk 20 éves lányok és 50esek is dolgoznak.



2023. aug. 30. 15:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
33%
Elég sok ész és kifejezetten nagy állóképesség kell hozzá
2023. aug. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Sok ész :D

Tényleg hagyjuk már ezt, járok Aldiba, nem épp professzorok az alkalmazottak, eleve ha lenne eszük, normális végzettségük, nem ott dolgoznának.

2023. aug. 30. 16:02
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem már nem olyan vonzó a bérezés, mint pár éve.

Én is figyelem, az aldiban már csak mutatóban, lidliben meg a nyitás óta eltelt másfél évben teljesen lecserélődött a brigád.

2023. aug. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
100%
Én bár nem Aldis voltam, hanem egy másik kereskedelmi multinál dolgoztam korábban, de ott is nagyjából két részre oszlott a csapat. Akik jöttek újak, azok általában pár hónap után el is mentek, meg volt a másik fele, akik már 10-15 éve ott voltak, és már belekövültek az ottani viszonyokba, a langyos pocsolyába, főleg azok, akik család, gyerek, hitel miatt nem tehették meg azt, hogy csak úgy felmondjanak, vagy éppen nyugdíj előtt álló vagy késő ötvenesek, akik már értelemszerűen nem akartak variálni. Én 3 évig dolgoztam ott, a kovid alatt nagyjából volt egy jobb időszak, amikor voltunk többen dolgozók és nem kellett megszakadni, de aztán egyre rosszabb lett a helyzet, így néztem más munkát, elhagyva a süllyedő hajót.
2023. aug. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
A régóta ottlévők többnyire csókos helyiek, a többit meg dobálják / máshonnan átirányítják. Mellesleg minden pofára megy, amit meg le kell akciózni, de még úgysem viszik, és lejár a szavidő azt annak kell kifizetnie akihez az adott árucsoport/terület/hűtő tartozik!!
2023. aug. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
70%
Mert mindig az újakra terheli a falka legnehezebb munkát és zsigerelik ki a végtelenségi.
2023. aug. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
98%

Hát...abból a szempontból kedvezőbb, hogy egyetem mellett is biztosít némi keresetet.


Sok intelligens, tanult ember kénytelen fizikai munkát végezni, nem kellene ilyen módon kategorizálni senkit sem.

Attól még, hogy valaki egy irodában pötyögi a gépet, úgyanúgy belerughat egy galambba az utcán, lehet egy aljas szemét a magánéletben. Vagy összemosni a proli alakokkal.


Van, akinek nem volt támogató családi közege és nem jutott lehetősége a továbbtanulásra és a többi.


És van, aki valóban nem akart semmit kezdeni magával és élezi a toxikus, primitív közeget, ahol kiélheti a kissebbségi érzéséből adódó frusztrációját.


Ami az Aldi-t illeti...rossz anyagi helyzetbe kerültek a szüleim és ott kellett hagyom a nappalis egyetemet, hogy dolgozzni tudjak, közben levelezőre felvételiztem...sok szellemi területen alapelvárása 3-4 éves tapasztalat...nekem azonnal kellett valami, az egyik aldis közértbe felvettek.


Volt 1-2 kivétel, de embertelen hely a dolgozókkal együtt.


Az egyik kasszás egyetemista volt, heti 1x-szer kellett bejárnia...egy szemét alak volt, ugráltatott.


Ja, hát a fülesen kapják az utasítást, hogy meg kell hajtani az új dolgozókat :))


Az első napom hajnalban indult, ordított a zene, senki nem köszönt, ment a friss áru elrendezése a raktárban és az árufeltöltés. Senkit nem érdekeltem, senki nem segített. Egymásnak passzolgattak. Aztán megtaláltam a boltvezetőt.( nem kell hozzá semmi iskolai végzettség, csak 1-2 év és félmillát megkeres az illető )


Egy igazi suttyó volt. Azt mondta, most nem ér rám, menjek be az öltözőbe, majd később bemegy valaki hozzám. 4 órát ültem bent. Majd beadott valami tabletet és megkellett nézmem egy debil oktatóanyagot. Aztán kiküldtek takarítani a bejárathoz. 0 segítséggel, hogy hol találok ezt vagy azt.


Második reggel keressem meg XY-t....elkezdtem magamtól utánozni a többi dolgozót, mert még mindig nem kaptam semmi utasítást vagy infót, megtaláltam a nőt, akihez a név tartozik, az teli torokkal ordított, hogy a pulyla nem ott van...


Röviden: iszonyatosan megpakolt dolgokat kell kihozni a raktárból és 10 perc alatt kell kiralni, undorító dolgokat kell takarítani és nem lehet megállni, még a wc is időre megy, hajtják az embert a maguk szórakoztatására, potyognak a termékek a polcokról, úgy megvannak tömve, de akkor is tölteni kellett..elméletileg 21:45-kor kellett volna végeznem...akkor be is kell csipogni a kis munkaidőt tároló szerkezettel...aztán visszaküldenek dolgozni..22:30 kor jöhettem ki a boltból sokszor...csak úgy. Zaklattal a szabadnapjaimon, hogy menjek be, az se volt gond, hogy másik városban voltam.

Aztán egy nap, Karácsonykor kaptam egy üzenetet a telefonomra, hogy januártól áttesznek egy gödöllői üzletbe...budapestiként...a beleegyezésem nélkül.


Felhívtam a boltvezetőt és nem tetszett neki, hogy ünnepnapon "zaklatom"...magas volt neki a kompromisszum, így felmondtam a próbaidő alatt.


Ennek 2 éve...mostanság kaptam meg az egészségügyi kiskönyvemet...amit 2 éve kellett volna kiküldeniük.


Undorító hely, röviden. Ezért megy a csere, mert épp ember nem bírja sokáig a szemétkedést és beteg, szüksègtelen hajtást.

2023. aug. 31. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
7-es ez kemény.
2023. aug. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
85%
kemény
2023. szept. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert rabszolga munka kevés pénzért.
2023. szept. 5. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!