Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A cég weboldalán miért nem...

A cég weboldalán miért nem szerepel az álláshírdetés?

Figyelt kérdés
Álláshírdető portálon láttam a hírdetést. Utána lecsekkoltam a cég weboldalát, van karrier fül és ott azt írjak, hogy jelenleg nincs szabad pozíció. A hirdetést egyébként pár napja tették fel. Esélyes, hogy már betöltötték a pozíciót vagy olyan sokan jelentkeztek, hogy már nem akarják a weboldalukon hirdetni? Esetleg csak formalitás az álláshírdetés, közben pedig már megvan az ember?

2023. szept. 1. 23:41
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

HR-es Gizikének a profession-ön egy állást meghirdetni pár kattintás, mert már ezerszer csinálta, megvan a céges account, azt már betanulta.

A cég honlapján nehezebb, mert ahhoz már nem emlékszik a jelszóra, az IT-s Petike nem veszi fel a telefont meg különben is egy kalap fos a céges honlap, mivel IT-s Petike a főnök unokaöccse, nem sok mindenhez ért, ezért az IT-ra tolták be, de még egy dinamikus weblapot sem tud üzemeltetni.

A lényeg: ha komoly cég, akkor a saját karrierportáluk is mérvadó, de ezt onnan ismered fel, hogy regisztráció nélkül nem enged jelentkezni állásra és millió adatot kell megadnod azért, mert minden mező be van kötve a HR SAP-felületére, hogy automatikusan szórják ki az önéletrajzokat, ne kelljen HR-es Alexandrának (ő a toborzó, aki egy jó húszassal fiatalabb Gizikénél és a bölcsészmérnök diplomája mellett összesen annyit tud, hogy k***a jól néz ki) még ezzel sem foglalkoznia. Ahol meg a jelentkezéshez nem kell saját fiók, azt valószínűleg nem is frissítik, csak egyszer megcsinálták, azt' jóvanazúgy.

2023. szept. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
Ahogy az 1-es írja, valószínű HR-es gizusz úgy volt vele hogy igy is lesz jelentkező, akkor meg inkább idgaf.
2023. szept. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a tapasztalatom, hogy a multi cégeknél, ahol van 2-3 IT-s, ott ők karbantartják a weboldalt, frissítik a hirdetéseket is. Viszont a magyar KKV-ben nem foglalkoztak ilyesmivel. Maximum a facebook oldalukon ha megosztották, de van akinek ez sem volt.
2023. szept. 2. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
38%

"Esélyes, hogy már betöltötték a pozíciót vagy olyan sokan jelentkeztek, hogy már nem akarják a weboldalukon hirdetni? Esetleg csak formalitás az álláshírdetés, közben pedig már megvan az ember?"

Ezek közül egyik sem.

2023. szept. 2. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Általában lusták kitenni.
2023. szept. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Meghaladja a képességeiket a honlap frissítése. Még banknál is volt olyan, hogy nem frissítették a hirdetéseket a honlapon.
2023. szept. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bizony. Én pont fordítva jártam így, cég honlapja alapján jelentkeztem állásra, kiderült, hogy nagyjából egy éves hirdetés. Felvettek egyébként, mert pont kellett ember csak még nem fogalmazták meg a hirdetést. Azóta látom hogy megy a honlapkezelés, hát nem csodálkozom...
2023. szept. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Sokszor nincs szinkronban.


Meg adott cég karrier oldalait kevesebben nézik, mint az állásportálokat, így nincs is nagy szükség a folyamatos céges oldal updatelésre. Vagy csak szimplán elfelejtették.


Azért pár nap alatt nem szoktak döntést hozni. Ha te vagy az abszolút legjobb pályázó, akkor is meghallgatnak másokat és csak utána döntenek.


Nagy cégeknél a bürokrácia, mígy jóvá hagyják a bérigényed lehet 1-2 hét is bőven.


Szerintem abszolút nem jelent semmit...

2023. szept. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Oké, értem. :) Köszi a válaszokat! Állami vállalatról van szó egyébként, szóval nem egy multi, de gondolom, azért nekik is vannak emberei a weboldal kezelésére. Mindegy, ezek szerint úgy vannak vele, hogy a legtöbb ember úgyis az állásportálokat nézegeti, nem pedig a weboldalukat, ami valószínűleg a legtöbb esetben igaz. Ettől függetlenül nekem van pár cég a tarsolyomban, akiknél szívesen dolgoznék és lecsekkolom, hogy van-e üresedés, de akkor az esetek többségében még egy érdeklődő emaillel is többre mennék.


Másik kérdés kicsit, de idevág, hogy az mikor fordul elő, illetve gyakran hogy már betöltött pozíciót hirdetnek meg csak azért, mert "meg kell", de amúgy már megvan rá az ember?

2023. szept. 2. 16:15
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát szerintem ez fárasztó lenne, meg aztán frissíteni kellene egyfolytában a központi honlapot... Jobban megéri egy nevesebb cégnél feladni tényleg ár kattolással egy hírdetést.
2023. szept. 3. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!