Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire érzitek meg az...

Mennyire érzitek meg az országban folyó pénzügyiproblémákat?

Figyelt kérdés

Infláció.

Mennyi pénzed marad hó végére, tudsz-e félre tenni?

Nyaralásról lekellett mondani, hogy felkészüljél a télre vagy iskolakezdésre?

Mennyi ideig tudod ezt az állapotot megtartani?



2023. szept. 5. 11:14
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
29%
Nem érzem. Igen, 100-200k-val több a havi kiadás. Ez azt befolyásolja, hogy mennyit fektetek be egy hónapban. Nyaralásokból, utazásókból nem vettem vissza, mert lélekben még mindig kárpótlom a COVID-ot.
2023. szept. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
81%

Semennyire.


Egy felnőtt-gyerek vagyok. A szüleimmel egy ingatlanban élek a gyerekkori kis szobámban. Minimálisan költök magamra, de hatalmas igényeim nincsenek, ami megmarad az alacsony fizetésemből, azt próbálom megtakarítani, befektetni a jövőre, ha majd nem fognak élni a szüleim, akkor se legyenek rám annyira ínséges idők.

2023. szept. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
11%
Mivel nem arra várok, hogy egy főnök minden hónapban pénzt adjon nekem az életidőmért cserébe, s nem állampapírban pihentetem a pénzem, így engem ez az egész nem érint.
2023. szept. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
13%
A nyár, magam is meglepődtem, milyen jól alakult. Kaptunk tavasszal egy akkor nevetségesnek tűnő fizetésemelést, fűtés és egyéb számlák logikus módon a téli töredéke, én némi élelmiszerár-csökkenést is tapasztalok legalábbis újra lehet okosan vásárolni. És az igényeim is lejjebb kerültek, igen. Ha valami elfogy, elromlik stb. akkor nem pótlom azonnal, nyaralás a 2. év amikor szóva se kerül, szintén 2. éve nem eszek gyros-osnál komolyabb helyen, van diákhitelem de kértem 1 év csökkentett törlesztőt amit majd hosszabbítok is, akartam kocsit cserélni, a lakásomra költeni, jó lenne a kertre is... ez most mind OFF, inkább élvezem a szűkös életet és a nyarat, ha sikerül minimálisan félrerakni, akkor veszek még egy fűtőpanelt hogy ne kelljen a teljes nagyszobát kifűteni egész télen csak egy részét, és hasonlók. Ez még nem a nyomor, de már itt süvít a szele.
2023. szept. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
17%
Semennyire.
2023. szept. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
25%

Kicsit kevesebbet tudok megtakaritani.

Ettől függetlenül messze van az az állapot, hogy megerezzem a mindennapokban.

Persze gond, hogy a befektetések bizonytalanabbak lettek.

De van aki a zavarosban szeret halászni. Lehet, én is kipróbálom majd...

2023. szept. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
26%

Életszínvonalunk még ugyanaz.

Azt látom, hogy tőbb pénz megy el, de még belefér.

De hozzáteszem, hogy 2 okés fizetésünk van és minimál költségeink. Azért albérlet vagy nagyobb lakáshitel vagy 2 kamasz gyerek mellett jobban megéreznénk.


Szüleink Szabolcsban laknak, ott jobban úgy látjuk, hogy megérzik, főleg az élelmiszereket.

2023. szept. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
68%

Mi megérezzük. Az nem megérzés, ha az ember kevesebbet tud megtakarítani!?

Szerencsére az életünket, megélhetésünket nem zavarja egyelőre, de a havi megtakarításaink mértékét igen és ez borzasztó zavaró.

2023. szept. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
73%

Amúgy nem értem miért vannak a válaszok lemondva? Mindenkinek más keresete és körülményei vannak, egyértelmű hogy aki minimálbéren dolgozik az nehezen fogja viselni, aki pedig jól keres annak max megtakarítás kiesés lesz.


Én szerencsére akkor kerültem teljes állásba mikor jött az infláció, így anyagilag nem éreztem annyira meg, mert alapból kevesebből kellett egyetem alatt gazdálkodnom. 2 éve 110 ezer forintból megéltem vidéken szobabérléssel, most pedig BPn bérelt lakással kb 300 ezer.

2023. szept. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
53%
Semennyire. Jol keresek, nincsenek anyagi problemaim.
2023. szept. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!