Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Változó beosztású munkában...

Változó beosztású munkában több a fizetés, mint hagyományos 8-5-ig tartó munkában?

Figyelt kérdés

Előre mondom, teoretikus kérdés, szóval ne kérdezzétek, hogy mi ennek az elméletnek az értelme. Szóval tegyük fel, hogy két ugyanolyan állásról van szó. Még a cég is ugyanaz meg minden, csak az időbeosztás más. Az egyik állás 8-5-ig fix munkaidős, a másik viszont reggel 7-től este 8-ig tart, és ennek megfelelően történnek a beosztások. Mindkettő esetében ugyanannyi idő a munkavégzés, csak az egyiknél fix beosztás van, a másiknál nem.

Ahol hetenként más beosztással kellene menni dolgozni a munkavállalóknak, arra az állásra a cég többet fizet? Lehet több a bérigénye a munkavállalóknak, vagy a cég úgy gondolkozik, hogy előbb-utóbb úgyis fognak erre a munkára is jelentkezni emberek és ugyanazt a fizetést kínálja mint annak, aki 8-tól 5-ig dolgozik minden egyes nap.



2023. szept. 5. 12:43
 1/3 anonim ***** válasza:

A pótlékokkal együtt és azok miatt lesz több, emiatt éri meg sokaknak. Az alapbér szinte kizárt, hogy különbözuön. Dolgoztam több ilyen helyen is, és talán ezek az átlagnál jobb példák, de én 25-50%-kal jobban kerestem mint az alapbér. Az egyik helyen csapatmunka volt a műszakok leosztása, mindenki úgy kapott műszakokat hogy a lehető legjobban járjon, azaz a legmagasabb pótlékokat kapja, ünnepnapokat (2×-es szorzó!) szépen elosztottuk hogy mindenkinek jusson stb. Mindezt a vezetőség és a cég is támogatta. A másik jó példám ahol külön beosztás-író team állította ezt össze kb 40 emberre. Hasonlóan jó és humánus szempontendszer alapján, illetve a cég is az akkori maximális pótlékokat nyújtotta, járt a pótlék már du. 2-től is stb.

Nek tudom, most mi a helyzet, és könnyen el tudom képzelni hogy, főleg gyárakban, nem ennyire kifizetődő. Én nem gyártásban dolgoztam, bő 6 éve nem volt ilyen jellegű munkahelyem, és láttam én is rossz példákat.

2023. szept. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Két műszakban dolgozok, a pótlékokkal nagyjából 7-8%-ka kapok többet, mint az alapbér.
2023. szept. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát te ilyen munkakörben nem lenne pótlék. Reggel 7-től este 8-ig semmi nincs. Meg nincs ünnepnap vagy hétvége sem.
2023. szept. 5. 13:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!