Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik suli mellett dolgoznak...

Akik suli mellett dolgoznak diákok ti hogy bírjátok?

Figyelt kérdés
Véleményekre vagyok kíváncsi, hogy mennyire nehéz a tanulás mellett még dolgozni is.
2023. szept. 12. 19:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz.
2023. szept. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz. Pont mint munka mellett tanulni.
2023. szept. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Levelezőn csinálom a mestert, mellette 40+ óra az adott területen.

A vizsgaidőszakok tényleg kemények. A feleségem támogatása rengeteget segít, olyankor sok házimunkát önként levesz rólam, hogy legyen időm, viszont azt nehezen fogadja, hogy így rá is kevés időm marad.

2023. szept. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én gyakornokoskodtam 20 órában nappali tagozat mellett és sokszor nem egyszerű.

Általában pénteken nem voltak óráim úgyhogy akkor tudtam teljes napot dolgozni, illetve próbáltam az órarendet úgy szervezni hogy vagy 3x4 órázzak vagy pedig 2x6 órázzak.


Előadások egy nagy részét kihagytam mert mindenre nem volt energiám.


Főleg ZH idő az ami necces mert ilyenkor ugyan úgy ott volt a munka ugyanakkor 3-4 tárgyra sokszor fel kellett készülnöm, ilyenkor csúsztattam általában az utánna lévő időszakra órákat.

2023. szept. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyetemtől gyalog 10 percre lakom, 3 sarokra van munkahelyem ezért utazásra nem sok idő megy.

Munkahelyem témába vág ezért tanulás nagy részét ki is pipálom vele.

Ha valamit nem értek suliban akkor meg tudom kérdezni munkahelyemen, hogy valaki magyarázza el.

Előadásra járást nem viszem túlzásba.

Összességében nem nehéz, inkább segítség, hogy elmélet mellé gyakorlatban is látom hogyan mennek a dolgok.

2023. szept. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Iszonyú nehéz, leginkább az 'energiapazarló' jelző jut eszembe róla, kivéve persze ha úgy csináltam volna mint az 5-ös.

Pedig az első diplomámhoz szükséges képzés megkezdésének első perce óta dolgozok. Azalatt leginkább hébe-hóba dolgozgatta. Teljesen kár volt és sokkal jobban tettem volna ha tanulok vagy sportolok vagy mindkettő abban a havi 10-20 órában. Kb. ösztöndíjban is hasonló beveteleim lettek volna ha rendesen tanulok (havi pár tízezer) és talán nem is csúszok annyit ami szintén egy bevétel lett volna.

A második diplomám megszerzése alatt már teljes munkaidőben dolgoztam és katasztrófikus volt.

Igazából azóta is egy katasztrófa, ezeken a területeken nem vagyok olyan jó, hiába van diplomám, hogy megéljek belőlük, a munkáimtól meg teljesen ki vagyok égve, unom őket, egy ideje már nem hogy előrelépni nem tudok hanem visszafele lépdelek mert kirugnak.

Szóval a mai eszemmel vagy csak tanulnék vagy csak dolgoznék, ha nagyon kell a pénz akkor szüneteltetném a tanulást, és párhuzamosan nem tanulnék/dolgoznék nem összeillő területeken.

2023. szept. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!