Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hol tudnák óvodapedagógus...

Hol tudnák óvodapedagógus diplomával óvodán kívül elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Kedves pályát elhagyó óvodapedagógusok illetve frissen végzett óvodapedagógusok akik nem helyezkedtetek el a szakmában ,hozzátok szólna első sorban a kérdésem ,hogy milyen területen tudtatok elhelyezkedni evvel a végzettséggel, illetve ha megyét is írnátok az nagyon segítene. Sajnos én hiába próbáltam a jelenlegi lakóhelyemen és környékén elhelyezkedni ,nem akartak alkalmazni sehova. Most gondolkodok azon,hogy elköltöznék a jelenlegi lakhelyemről,ezért érdekelne milyen területeken kéne próbálkoznom.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2023. szept. 13. 21:30
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Sehova. De tényleg. Én is hasonló cipőben járok, csak van HR-es diplomám is, de hiába jelentkezek rengeteg helyre, még csak az interjúig sem jutok el. Székesfehérvár és Veszprém környéke amit nézek, de egyelőre esélytelennek tűnik a dolog, pedig már 3-4 hónapja aktívan pályázok.
2023. szept. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
Multikhoz, SSCkhez lehet menni ilyen "irodai betanított" munkákra, főleg ha nyelvet is beszélsz.
2023. szept. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1. Ugyanígy vagyok én is ,csak én Vas Megyében. Kb 1 éve pályázok aktívan ,de engem is még csak interjúra sem hívnak be.


2.Köszönöm a tippet.

2023. szept. 13. 23:11
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem vagyok sem óvodapedagógus, sem pályaelhagyó, de egy gondolat.

Azokban az esetekben, mikor fél-egy év alatt sehova sem hívnak be nem az a gond, hogy bele van írva a CV-be a végzettségek közé az óvodapedagógus. Egyszerűen a megpályázott állás nem matchel a cv-ben felhozott, felhozható skillekkel és tapasztalattal.

Egy alap angol mindenhol, de kommunikáció képes a legtöbb helyen elvárás. Ha van (feltételezem) hozott angol nyelvtudás ami legalább egy B1-et karcol csak inaktív, tedd aktívvá és írd bele a CV-be. Számítógép és alapvető szoftverhasználat hasonló.

Ha olyan állásra jelentkezel, ahol elvárt egy kommunikációképes angol és legalább 1 vállalatirányítási rendszer használata, és neked egyik sincs feltüntetve a CV-ben, akkor persze hogy nem hívnak be. Random példa, meg nem is feltételeztem hogy nincs nyelvtudás, általánosságban próbáltam fogalmazni.

CV-t kellene első körben átnézni, akár teljesen átszerkeszteni, mert ami most van az biztos, hogy nem jó.

2023. szept. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

4. Sosem jelentkezem olyanhelyre ahol mondjuk például követelmény a B2/C1 angol nyelvtudás mert tudom ,hogy nekem csak alap angol nyelvtudásom van (és ez benne is van az önéletrajzomba )

Most ez egy példa ,de értem amit írsz és igazad van,de már nem egy emberrel átnézettem az önéletrajzomat. Fogalmam sincs mit csinálhatnék. Annyi biztos, hogy az angoltudásom azt mindenképp fejleszteni szeretném, hátha úgy több esélyem lesz. Valamint szakmákat is tervezek kitanulni.

2023. szept. 14. 09:24
 6/8 anonim ***** válasza:
Én az első válaszoló vagyok, és nem akarlak elkeseríteni, de az angol nyelvtudás nem sokat javítana a helyzeteden. Én tárgyalási szinten beszélek angolul és mégsem találok munkát, pedig mindig a hirdetésre szabott, igényes önéletrajzot küldök el. Teljesen tanácstalan vagyok már. Nagyon beállt a munkaerő piac.
2023. szept. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha van egy kozep, komm kepes angol, akkor abba egyelore nem erdemes idot, penzt rakni. Inkabb egy szakkepesites.


#6 Ez egyebkent minden teruleten megfigyelheto. Muszaki palyan is erosen valtozott es a felveteli folyamatok 2-3 honapig elhuzodnak. 5 eve 2 het alatt talaltam munkat, most van hogy 3 honap mire a jelentkezestol eljutok az ajanlatig vagy eppen az elutasitasig. Valtozik az egesz piac.

2023. szept. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
58%

Ne csak hirdetésekre jelentkezz! Próbálj személyes kapcsolatokat keresni. Beszélgess sokat ismeősökkel, minél több emberrel, hogy állást keresel, ki milyen lehetőségeket tud. Sok bolt az ajtóra, kirakatra is kiírja, hogy dolgozót keresnek. Menj be hozzájuk és beszélgess velük a lehetőségekről.

Nagyon sok cég meg sem hirdeti az állásokat, mert házon belül, ismerősök ajánlásai révén sokkal egyszerűbben be tudják tölteni, mint hirdetés útján. Az álláshirdetési oldalak egy csomó pénzbe kerülnek a cégeknek, így oda eleve csak azokat az állásokat teszik fel, amiket máshogyan nem, vagy csak nagyon nehezen tudnak betölteni.

A nagyobb cégek saját karrier weboldalán, de sok esetben a FB és egyéb felületeiken is, ahol ingyen tudják őket meghirdetni, sokkal több állást meg lehet találni - és ha ott megtalálják a megfelelő jelöltet, akkor már eleve fel sem kell tenniük drága díjért az állásközvetítő oldalakra.

2023. szept. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!