Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkáltató miért kért előző...

A munkáltató miért kért előző munkahelyről referenciát?

Figyelt kérdés
Már megajánlották az állást, de még nem írtunk szerződést (de már ki van tűzve a nap). Most kértek egy online formanyomtatványban adatokat az előző munkahelyemről. Fel fogják venni velük a kapcsolatot? Ezt általában nem a döntés meghozatala előtt szoktak megtenni?

2023. szept. 16. 14:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem referencia.

Háttérellenőrzés. Igen, akiket ott megadsz, felveszik velük a kapcsolatot.

2023. szept. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
De nem szoktak más bekérni, csak hogy erősítse meg a cég, hogy abban a munkakörben ettől eddig ott dolgoztál.
2023. szept. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De akkor itt még visszaléphetnek az egésztől?
2023. szept. 16. 16:05
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem adsz meg valótlan adatot, miért tennék?

Amúgy próbaidő alatt is elküldhetnek.

2023. szept. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy pár hónappal több időt írtam be az adott munkahelyre, mint amennyit ténylegesen ott dolgoztam.
2023. szept. 16. 17:40
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezert nem érdemes haraggal eljönni sehonnan.

Siman felhívjak es mondhatja hogy gyenge volt a munkád es megbizhatatlan vagy.

2023. szept. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem haraggal jöttem el.
2023. szept. 16. 22:19
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"Siman felhívjak es mondhatja hogy gyenge volt a munkád es megbizhatatlan vagy."


Ilyet jogilag nem tehet a volt munkáltató! Soha nem jellemeztem a dolgozóimat telefonban senkinek. Ha valakit érdekel róla/munkájáról a véleményem, akkor a volt dolgozóm kérje, hogy állítsak ki róla egy értékelést. Ezt a munkaviszonya megszűnése után 1 évig kérheti és én köteles vagyok írásban kiállítani neki. Neki, nem másnak.


Ha bármelyik irodai beosztottam kiadna bármilyen információt a dolgozóimról, már rúgnám is ki!

2023. szept. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
35%
Pont az ilyenek miatt, kiderüljön, hogy kamuzik az illető.
2023. szept. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

... vagy hazudik a volt munkáltató. Ezért is foglalták törvénybe, hogy értékelést kell kiadni a volt dolgozó kérésére. Nem véletlenül. Az ugyanis támadható bíróságon, ha a munkáltató sarazni akarja a volt dolgozóját, mert mondjuk bosszút akar állni rajta.


Nem is értem azokat a leendő munkáltatókat, akik telefonon szereznek mindenféle hitel nélküli információt volt munkáltatóktól. Normálisak?

2023. szept. 18. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!