Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elfogadjam vagy ne a tanulmány...

Elfogadjam vagy ne a tanulmányi szerződést?

Figyelt kérdés

Nem régóta, hogy dolgozom egy cégnél, pályakezdő vagyok.

Idén szeptemberben elkezdtem egy egyetemi képzést ami 2 év.

Arra a kérdésre, hogy hogyan tudnak elengedni, 2 éves tanulmányi szerződést ajánlanak ami a képzés elvégzése után indulna. Tehát összesen 4 évre kötnének le.

Juttatás vagy egyéb dologról nem volt szó számomra.

Kérdésem az ,hogy mennyire éri meg ezt elfogadni?

A fizetés jelenleg nem túl jó.



2023. szept. 21. 13:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Neked kell mérlegelni, hogy a röghöz kötés megéri-e. Több lesz a diploma után a fizud? Jobbak lesznek a lehetőségeid? Meg tudnád-e oldani a tanulmányi szerződés nélkül (pl szabi terhére)? Stb.


Én végig csináltam egy ilyet. Csak munkaidő kedvezményt kaptam, más támogatást nem, de 2 év alatt 63 nap igazolt fizetett távollétet kaptam, hogy bejárjak konzultációra. Megcsináltam, letöltöttem a röghöz kötést, aztán pár hónap után léptem is új munkahelyre. Azon a helyen nem kaptam fizuemelést a diploma miatt, viszont a lehetőségeimet megdobta és a röghöz kötés után 60%-kal magasabb fizuért váltottam. Nekem megérte.

2023. szept. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Én csak és kizárólag azzal a feltéttel írnám alá, ha a tanulmányi szerződés tartalmazza, hogy fizetik az Önköltséget.


Azt, hogy nagy kegyesen "elengednek", földughatják, mert ha olyan rugalmasak lennének, szerződés nélkül is engednék időnként, így szerintem az aláírt szerződés ellenére is szemvonogatás, megjegyzés lesz a vége.


Én azt mondom, hogy

a) mondj fel

b) vedd rá őket, hogy fizessenek

c) fizettess ki velük ami drága oklevelet, ha pl könyvelő vagy, vmi nemzetközi papírt, pl egy jó ACCA-t

2023. szept. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Állami képzést végzek , tehát a cégnek semmi költsége nincs, azon kívül, hogy elengednek és mondjuk a 2 év alatt összejön nagyjából 900 e ft amit kifizetnek nekem amit ugye nem dolgoztam le hanem, iskolában jártam.

2023. szept. 21. 15:23
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

3)

Bocsánat, nem voltam elég alapos a 2-es válaszommal.


Bármikor átkerülhetsz állami képzésről önköltségesre, így én csak és abban az esetben írnék alá ilyen szerződést, ha vállalják, hogy ebben az esetben fizetik.

2023. szept. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Illetve még annyit hozzátennék, hogy én úgy végzem jelenleg a mestert, hogy közben teljes állásban dolgozom, és bármikor elengednek tanulmányi szerződés nélkül, max olyankor szoktam szólni, ha több mint 3 óra, amit hiányzom. Nem gyerekek vagyunk, időre megcsinálok mindent, sőt, még azon fölül is..
2023. szept. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!