Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szoftverfejlesztők, átlagban...

Szoftverfejlesztők, átlagban mennyi ideig maradtok egy munkahelyen?

Figyelt kérdés
Én az első cégemnél 3 évet voltam, másodiknál 2-t és a jelenleginél kb másfél éve vagyok. Általában mindig anyagi okok miatt váltottam nem azért, mert ne jöttem volna ki a munkatársakkal vagy ilyesmi. Az a baj, hogy sosem emelnek annyit, hogy lépést tartson a piaci viszonyokkal és ezért érdemes továbbállni. Nekem eddig két év volt, amire azt mondtam, hogy "illik" egy helyen maradni, mert na mégis az első pár hónap csak betanulás, utána már többet tudsz beletenni egy feladat megoldásába, mint a környezeted és végül már önállóan is tudsz majd végigvinni dolgokat. Jövőre megint gondoltam szétnézek a piacon mi van.

2023. szept. 21. 17:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
2-3 évig jellemzően.
2023. szept. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Másfél év átlagosan, de a mostani hely (így 10 év tapasztalattal) annyira tetszik, hogy itt maradok, amíg lehet :)
2023. szept. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%
2-3 év, bár függ hogy mit szeretnél. Van egy szint amikor már fontosabb hogy a hely ahol vagy kellemes legyen, minthogy mondjuk 30% al többet kapj.
2023. szept. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
28%
#3 szerencsere nem kell valasztani, ilyenkor tovabb megy az ember egy kellemes helyre, ahol 30%-kal tobbet kap.
2023. szept. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
72%

#3 Azért a 30% akkor is jelentős ha 500 ezret, akkor is ha 1 milliót meg akkor is ha 1,5-et keresel alapból. Én azt inkább 15-20%-nak írnám.

+30-ért már megéri szo_ni, szinte minden esetben, főleg hogy olyan állásokról beszélgetünk ahogy eleve magas fizetési sávban mozognak az emberek (nettó 1m+). Nehogy már azt a kis plusz stresszt 3-4-500 ezerért ne viselje el valaki. :D Ennyire nem kell elkényelmesedni. De nyilván nem mindenki így áll hozzá, úgy is lehet hogy nehogy már azért a plusz 400 ezerért idegeskedjek. Csak általában a stressz minősége bagatel az IT világában. Aki nem dolgozott még máshol ahogy tényleg stressz van, hajlamos felnagyítani hülyeségeket.

2023. szept. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
#5: van tényleg stresszes munkahely, nekem pl. a K&H IT részlege határozottan az volt. Váltottam ugyanannyi fizetésért máshova, sokkal kevesebb stressz lett, abszolút megérte.
2023. szept. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
30%

#5 Nem is tagadom hogy nem jelentős összeg, az. De nem biztos hogy amennyi boldogságot hoz a plusz pénz az kárpótol a szarabb helyért. Mert a legvégén a boldogság a lényeg nem pedig az hogy mennyi pénzt tudsz felhalmozni.


Én jelenleg pl olyan helyen dolgozok, ahol nagyon jó a csapatom, érdekes a projekt amin dolgozom és az emelések viszonylag jók minden évben(azaz nem marad le túlságosan a jelenlegi opcióktól)

Azért ez a kombó elég ritka. Kívülről egy másik poziról nem fogod tudni hogy mennyire jó a csapatod, de azt se hogy min fogsz pontosan dolgozni(illetve hogy a valóság meg amit elmondtak mennyire egyezik).

Plusz lehet hogy az új helyen mondjuk 30+% ot ajánlanak, ha a kövi fizuemelésnél a közelébe se érnek az akkor kapható fizukhoz.


Egyértelműen nem jó ha beleragad valaki egy poziba, de sokszor az eszetlen váltogatás is vissza tud ütni. És mind kettő esetre láttam már példát.

2023. szept. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
53%
#6 Otthagytad volna a KH-t 30%-al kevesebb fizuert is?
2023. szept. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Érdemes azért jelezni a cégnek, hogy több fizetést szeretnél. Van, ahol nagyon nem akarnak emelni, de aki belengeti, hogy elmegy, ha nem emelnek, akkor mégis hajlandók emelni. Főleg, ha már konkrét ajánlatod van máshonnan és be is nyújtod a felmondást, akkor pláne esélyesebb lehet, hogy inkább megadják, amit kérsz, csak ne menj el.


Sokszor már maga az álláshirdetés is pénzbe, időbe, energiába kerül a cégnek, a jelentkezők közti válogatás, betanítás, esetleges hiba lehetőségek mind kiesés.


Ahol képesek ezt normálisan átlátni, ott inkább emelnek legalább akkor, ha jelzed, hogy menni akarsz, főleg ha csak a pénz miatt mennél és személyes probléma nincs se neked velük, se nekik veled.


Sajnos nem mindenhol vannak normális vezetők - és sok cég nem is működik jól ilyen téren (sem)...

2023. szept. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

#9

De az nem gáz, ha belengeted a felmondást és végül mégis maradsz? Erről is elég sokat lehet olvasni, hogy counter-offert nem igazán éri meg elfogadni.

2023. szept. 23. 15:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!