Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tapasztaltok a munkahelyet...

Mit tapasztaltok a munkahelyeteknél, igaza lehet az Eurostat-nak, miszerint Magyarországon több mint 17%-al nőttek egy évvel ezelőtthöz képest a bérek? Nálatok volt ekkora mértékű béremelés?

Figyelt kérdés
[link]

2023. szept. 24. 12:24
A kérdező szavazást indított:
Igen, több mint 17%-al nőtt 1 év alatt a fizetésem.
Nem, sajna kevesebb, mint 17%-al nőtt 1 év alatt a fizetésem.
26 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Vannak bizonyos körök, ahol hatalmasat nőttek a fizetések (lásd a sok parlamenti bohócot), és ezek rendkívül megdobják a statisztikát, de Magyarországon nem történt megközelítőleg sem inflációkövető béremelés, sok helyen semmiféle béremelés nem volt, így nyugodt szívvel merem kijelenteni, hogy a teljes keresőképes réteg medián fizetésemelése maximum egyszámjegyű volt, és sokkal több ember él a forint reálértékének romlása miatt rosszabbul, mint jobban.
2023. szept. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Év elején kaptam 5% emelést. Felmondtam, munkahelyet váltottam ahol a fizum 50% lett több, hasonló munkakör mellett.
2023. szept. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Tavaly év végén kaptam 12%-os emelést, idén júniusban pedig további +10%-ot, szóval igen, tavaly szeptemberhez képest több mint 17%-al nőtt a bérem.
2023. szept. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Megbacchatjuk a béremelést, ha közben "reálkeresetek nagymértékben csökkennek".
2023. szept. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Minden értéket termelő dolgozónak ekörüli fizetésemelése volt tavaly. A finglapátolóknak meg aktatologatóknak ill egyéb haszontalan lutrimunkát végzőknek nyilván nem emeltek, mert mire tennék?
2023. szept. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Multicég, ha az "inflációkövetőt", meg a rendes éves emelést is beleszámitom, akkor 16%-kal nőtt, ami majdnem tizenhét.

Bár még nem ismerjük a szeptemberi számokat, de szerintem bőven elvitte az infláció.

Ennél még az is korrektebb lett volna ha egyáltalán nem emelnek.

Dollár Papa jól zsebrevágta az árfolyamnyereséget.

A poén, hogy többek között ezért rúgnak ki, túl magas a bérigényem, és át is akartam menni másik csapathoz. A kettőt egyszerre nem tudjuk megoldani ezért szépen rámutattak a kinyílt ajtóra...

Az állandó munkahelyváltogatásokkal is csak csökkenni tud a reálbérem 2022 óta.

2023. szept. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Most januárba kaptunk 14% emelèst szóval nem.
2023. szept. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én 7%-ot kaptam tavaly, ami nem sok, viszont van egy onHold ajánlatom, ahol 150%-os emelést mondtak.
2023. szept. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sokra megy az emelésekkel az ember ha a forint a 380-390 sav közelebe tart ismét. Egy 500 ezres fizetés mennyi is? Nincs 1300 euro ?
2023. szept. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!